Panga andmetel sõlmiti Eestis tänavu esimese üheksa kuuga 40% rohkem tarbijakrediidilepinguid kui eelmisel aastal ning lepingute koguarv on Baltikumi suurim. Leedus on kasv olnud 45%, samas kui Lätis anti tänavu 11% enam laene võrreldes mulluse aasta esimese üheksa kuuga.

Eestis oli septembri lõpuks SEB pangast võetud tarbimislaene ligikaudu 23,5 miljonit eurot, Leedus ligikaudu 21 miljonit eurot ja Lätis ligikaudu 12 miljonit eurot.

Suurem osa laenuvõtjatest on umbes 1500-eurose sissetulekuga umbes 40-aastased kliendid ning kõige sagedamini on laenud seotud sooviga elutingimusi parandada või autot vahetada need ostud on läbimõeldud ja tasakaalustatud.

Tarbimiskrediiti kasutatakse kõige sagedamini sõiduki ostmiseks (35% juhtudest) ning eluruumi remondiks või parendamiseks (30% juhtudest). Nõudlus neis valdkondades raha järele on tänavu suurem kui eelmisel aastal.

Selle aasta üheksa kuuga sõlmiti Eestis tarbijakrediidilepinguid 67% rohkem kui Lätis ja 25% rohkem kui Leedus. Madalaim keskmine laenusumma on Lätis umbes 4000 eurot. Eestis on see umbes 4700 eurot, kuid Leedus keskmiselt 5200 eurot.