Ringo Eco kaasasutaja Janek Balõnski selgitas, et Ringo korduspakendite platvormi eesmärk on viia toidupakendite korduvkasutamine massidesse. "Eestis on viimastel aastatel püütud juurutada mitmeid toidupakendite tagastamise süsteeme, aga need on keskendunud väiksematele piirkondadele ja teevad klientide elu pigem ebamugavaks," sõnas Balõnski. Neil on plaan käivitada süsteem üle-eesti, mis jõuaks järk-järgult jaekettidesse, tanklatesse, restoranidesse, kontoritesse ja kodudesse.

Kaasajateks mitmed tuntud investorid

Ringo Eco kaasas esimeses avatud rahastusvoorus 500 000 eurot. Investoritena osalesid mitmed Eesti juhtivad era- ja riskikapitali investorid, näiteks SuperAngels VC, Martin Villig, Lauri Meidla, Heateo Sihtasutuse Mõjufond, samuti veel Eesti kuus erainvestorit. Kaasatud rahaga rajab Ringo pakendite pesukeskusi, laiendab tagastuspunktide võrgustikku ning saavutab valmisoleku ka suurklientide teenindamiseks.

Erainvestor Lauri Meidla otsustas projekti panustada, kuna näeb pärast ettevõtte plaanidega põhjalikku tutvumist projektil tugevat potentsiaali ühekordsete plastikpakendite koguse vähendamiseks. „Ringo tegeleb uue riikliku tähtsusega infrastruktuuri rajamisega. Investeerime mugavasse teenusesse ja kogemustega meeskonda, kes on pühendunud arengule,“ selgitas investeeringu tagamaid Lauri Meidla.

Heateo Mõjufondi kaudu projekti investeerinud Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge märkis, et näeb Ringo loodaval süsteemil võimalust saavutada ühiskonnas suurt mõju. “Ringosse tehtud mõjuinvesteeringuga jõuame sammu võrra lähemale sellele, et loodussõbralik käitumine oleks tarbija jaoks mugav. Igaüks meist saab teha teadlikumaid valikuid selleks, et keskkonnajalajälg oleks väiksem. Ringo pakutav lahendus teeb need valikud tarbija jaoks lihtsamaks,” rääkis Pirkko Valge.

Pilootprojekt juba käivitatud, ettevõtted tunnevad huvi

Ringo käivitas tänavu suvel esimese pilootprojekti Tallinnas Ülemiste keskuses. Täna saab klient Ülemiste keskuse mitmes toidukohas valida ühekordse pakendi kõrval ka Ringo korduspakendeid. Tarbija tasub toitu ostes pandi 50 senti ja saab selle hiljem koheselt tagasi kui skaneerib enne pakendi tagastuskonteinerisse panemist oma nutitelefoniga pakendilt QR koodi.

Ringo pakendeid saab tagastada avalikes tagastuspunktides, isikliku tagastuskasti saab endale tellida iga kontorihoone, ettevõte, ühistu või eramaja.

Coop Tartu on on ka näiteks alla kirjutanud, et käivitada veel sel aastal teenus Tartu poodide salatilettides. Tartus liituvad lähiajal Ringo teenusega veel Kvartali Keskus ja Aparaaditehas. Ettevalmistamisel on pilootprojekt Selveriga ning Tehnopolisega Tallinnas Ülemiste linnakus.

Ringo pakendid on juba saadaval 10 restorani menüüs kohapealt kaasa ostes ning 2 restorani puhul ka toidukullerite platvormidel. Uusi toidukohti hakkab lisanduma igal nädalal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid