Eelmine nädal kirjutas Ärileht loo, et Harjumaale kerkib kaubanduskeskus, mille krundi eest makstakse üle poole miljoni euro.

Saku vallavalitsuse majandusteenistuse juht Peep Pukk rääkis, et krundil asus varasemalt lagunenud raamatukoguhoone. Üldise piirkonna arengu huvides nägi detailplaneering sinna ette hoopis ärimaad.

Kuivõrd enne lepingu sõlmimist ei saanud olla kindel, et oksjoni võitja maatüki päriselt ära ostab, kuid nüüd on asi kindel. Võitjaks osutus aktsiaselts OG ELEKTRA.

Kiisal asuva Kurtna tee 2 kinnistu alghind oli 103 200 eurot, mis oli kinnisvarabüroo hinnangul selle väärtus ning lõpphind 542 000 eurot.

„Oksjoni tulemus ületas kindlasti meie ootused,“ ütles Saku vallavanem Marti Rehemaa. „Nüüd jääb oodata lähinädalatel lepingute sõlmimist ning kolme aasta jooksul avab Kiisal uksed uus keskus koos Grossi Toidukaupade kauplusega,“ lisas Rehemaa.

Ostmisega kaasneb kohustus rajada kinnistule kaubanduskeskus pindalaga vähemalt 1200 m2, milles paiknevad toidu- ja esmatarbekaupade kauplus ning üüripinnad vähemalt 50 m2. Enampakkumine viidi läbi Osta.ee keskkonnas.