Sõiduki kaugjuhitav tehnoloogia võimaldab auto kliendini toimetada ja vajadusel ümber parkida ilma juhi füüsilise kohalviibimiseta masinas. Ligi kolm tundi kestnud testil pidi masin kaugjuhitavalt läbima kaheksa-kujulise trajektoori, tagurdama parkimiskohale, tegema äkkpidurduse, läbima aeglasel kiirusel viie koonusega slaalomi ning muid ülesandeid. Platsitesti teiseks etapiks on platsil ringristmiku läbimine ning suuremal kiirusel slaalomi sõit.

"Oleme tavaelus elementaarsena tunduvast auto juhtimisest päris palju õppinud ja aru saanud, kuidas mõjutab erinevate meelte kasutamine juhi otsuseid roolis. Heli kaasamine aitab kaugjuhil paremini liiklust ning auto toimimist tunnetada, kuna rohkem tagasisidet juhtpuldis tähendab paremaid liiklusotsuseid ja kiiremat reageerimist. Tuleb arvestada, et meie auto peab sõitma tavaliikluses turvajuhita minimaalselt 25km/h. Selle turvalisuses veendumiseks teeme endast kõik oleneva," ütles testil osalenud ELMO Rendi asutaja ja nõukogu esimees Enn Laansoo, Jr.

Tulenevalt esimesest platsitestist on järgmine tehnoloogiline lisaarendus luua kaugjuhile pidev heliühendus autos ja autost väljas toimuvaga.

„Meil oli väga hea koostöö transpordiametiga erinevate stsenaariumite läbimängimisel, mis on meile väärtuslik praktiline kogemus ja hädavajalik samm tänavale liikumisel. Näiteks olime jõudnud järeldusele, et kaugjuht on kõige teravam kuni 60 minutit kestval sõidul. Transpordiametilt saime aga väärtuslikku tagasisidet, et teised kaugjuhtiva tehnoloogia arendajad vahetavad juhte iga 25 minuti tagant. Selline avatud kaasamõtlemine on ülimalt tähtis nii ELMO Rendile kui ka kogu transpordisektori arendamise tulevikule Eestis,“ lisas Laansoo.

Kaugjuhitava sõiduki tehnoloogia on juba eos arendatud ilma turvajuhita toimimiseks, eesmärgiga sõidukid kohe pärast tänavatesti läbimist igapäevasesse jagamisärisse tuua. ELMO Rent pakub juba praegu tasuta auto ukse ette toomise teenust, mis täna toimib veel manuaalselt operaatorite poolt, peatselt aga kaugjuhitava tehnoloogiaga distantsilt.