"Kui ma näitasin UK tootjatele meie "Litside" lühikest eeltreilerit ning rääkisin meie eelarvetest, siis nad leidsid, et nad ei saaks isegi seda 20-sekundilist tiiserit teha meie terve epsioodi raha eest," kirjeldas teleprodutsent Tuuli Roosma Geeniusele telesarjade maastikul valitsevat olukorda.

"Kui me omal ajal ostsime Saksamaalt seriaali "Võmm" formaadi, siis nad ütlesid, et neil on väga kiire ja sisseõppinud meeskond teeb selle kaheksa päevaga ära. Kahjuks meie peame kolme päevaga tegema, sest kaheksa päeva jaoks meil küll raha ei ole," lisas teleprodutsent Raivo Suviste.

Ka Põhjamaadega võrreldes peab Eestis telesarju tehes eriti hoolikalt sente lugema. Veidi vabamalt said end tunda Eesti kalleima seriaali "Panga" tegijad, sest Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud seriaal sai tehtud eriprojektina ja selle eelarve oli ligi 1,6 miljonit eurot.

"Seriaalid on muidugi väga erineva hinnaga, aga "Pank" ma arvan, et on ka kallimatest seriaalidest kümme korda kallim. See on niisugune ilukirjanduslik pliiats, et kümme korda, aga ta umbes nii ongi," märkis Suviste.