"Leiame, et neil on õigustatud huvi parkimise eest tasumata jätnud sõidukiomanike andmeid saada," ütleb transpordiameti õigusosakonna juhataja Karin Victoria Kuuskemaa-Ivanov.

Ta räägib, et kui inimene saab Soomes või Lätis trahvi ning see parkla, kus ta trahvi saab, on sõlminud lepingu nt inkassofirmaga, millel on leping transpordiametiga liiklusregistrist andmete saamiseks, küsib inkassofirma registrist automaatses korras antud sõiduki andmed ja saab trahviteate sõiduki omanikule või vastutavale kasutajale saata.

Julianus Inkasso juhataja Oliver Markvarti kinnitusel on viimasel ajal inkassomenetluses olevate parkimisnõuete maht kasvanud.

Ta tõdeb, et varasemalt neid andmeid ei väljastatud üldse või tehti seda väga kitsa tõlgenduse alusel. Seetõttu oli raskendatud võlausaldajatel kiiresti leppetrahvinõude õigele isikule edastamine.

"Mingites ringkondades levis teadmine, et trahvi võib saada, sest sellest „midagi ei juhtu". Ja nii trahvid kogunesid. Loo moraal on, et tarbitud teenuse eest tuleb tasuda, sealhulgas ka juhul kui tarbid teenust välismaal. Kui jätad tasumata, siis parkimiskorraldaja võib sinu vastu esitada trahvinõude ja kui ka see jääb maksmata, siis menetleb asja edasi inkassofirma," ütleb Markvart.