Pank pakub avalikult 12 000 allutatud võlakirja nimiväärtusega 1000 eurot ehk emissiooni mahuks on kokku 12 miljonit eurot. Võlakirjade märkimine kestab 9. detsembrini.

„Inbanki strateegia on areneda Baltikumi turgudele keskendunud pangast Kesk- ja Ida-Euroopa fookusega pangaks. Võlakirjaemissiooniga kaasatavaid vahendeid kasutamegi selleks, et kiirendada välisturgudele laienemist. Allutatud võlakirjad on oluline osa panga kapitali struktuurist ja toetavad meie jätkuvat rahvusvahelist kasvu,“ ütles Inbanki tegevjuht ja juhatuse esimees Priit Põldoja.

Inbanki allutatud võlakirjade emissiooni maht on 12 miljonit eurot. Ülemärkimise korral on võimalik suurendada emissiooni mahtu kuni 18 miljoni euroni. Võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot.

Võlakirjade lunastamistähtaeg on kümme aastat, sealjuures on Inbankil õigus võlakirju enne tähtaega lunastada viie aasta möödudes. Intressimäär on 5,5% aastas ning intressi makstakse kord kvartalis. „Kvartaalsete väljamaksetega anname investoritele võimaluse teenida investeeringutelt regulaarset tulu,“ lisas Põldoja.

Võlakirjad noteeritakse Nasdaq Tallinna börsil Balti võlakirjade nimekirjas ehk need muutuvad vabalt kaubeldavaks.

2021. aasta üheksa kuuga on panga krediiditoodete müük kasvanud 71%. Ettevõtte laenuportfell ulatus kolmandas kvartalis 543 miljoni euroni, mis on 45% rohkem kui möödunud aasta samal perioodil. Inbank on teeninud tänavu üheksa kuuga 8 miljonit eurot kasumit.

Emissioon on osa Inbanki võlakirjaprogrammist, mille raames on kavas emiteerida kolme aasta vältel maksimaalselt 35 miljoni euro eest võlakirju.

Mis on allutatud võlakiri?

Allutatud võlakirjade näol on tegemist Inbanki tagamata võlakohustusega investori ees. Võlakirjade allutatus tähendab, et Inbanki likvideerimise või pankroti korral rahuldatakse kõigepealt teiste võlausaldajate nõuded ning järjekorra lõpus allutatud nõuded. Kõige viimasena on järjekord aktsionäride käes.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid