Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid tarbijahinnaindeksit möödunud aasta novembriga võrreldes enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle kolmandiku. „Kodudesse jõudnud elekter oli 48,5% ja torugaas 147,5% kallim. Transpordiga seotud hinnamuutuste mõju kogutõusule oli veidi üle 30%. Bensiin oli 28,3% ja diislikütus 40% kallim, sõiduvahendid kallinesid 15,3%,“ lausus Trasanov.

Suuremat mõju tarbijahinnaindeksi muutusele avaldas ka toidu- ja mittealkohoolsete jookide 5,4% hinnatõus. Möödunud aasta novembriga võrreldes kallines enim ehk 102,8% kartul, värske kala hind tõusis 24,6% ja värske köögivilja oma 18,8%.

Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga oli viimati 8,8% või suurem 2008. aasta oktoobris, mil see oli 9,8%.

Oktoobriga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit samuti enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis moodustasid üle 40% kogutõusust. Torugaas kallines kuuga 62,5% ja kodudesse jõudnud elekter 7,4%. Toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine andis kogutõusust veerandi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid