Fondide kaudu investeerib ettevõte kuni kolme aastaga vähemalt 250 idufirmasse, ehitades üles piirkonna suurimat idufirmade portfelli rohkem kui 500 varajase faasi ettevõttega.

Kolme fondi kaudu investeerib ettevõte silmapaistvatesse idufirmadesse üle maailma, keskendudes Balti regioonile ja Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnale, kuid tegutseb aktiivselt ka teistes riikides, näiteks Itaalias ja Türgis. Esmakordselt on nüüd Eestis ka spetsiaalne jätkuinvesteeringute fond Opportunity Fund I, mis investeerib Startup Wise Guys'i portfelli parimatesse edasijõudnud ettevõtetesse.

„Jätkame aktiivset startup'ide toetamist, mida teeme nüüd juba kümnendat aastat. 2020. aasta jooksul, mis märkis paljudele seisakut, investeerisime meie oma 50-liikmelise tiimiga rohkematesse iduettevõtetesse kui enamik Euroopa suuri varajase faasi fonde. Uued fondid loovad mitmeid uusi võimalusi Eesti investeerimismaastikul. Nii olemasolevad kui uued investorid saavad koos meiega võtta osa sadade uute muutusi loovate asutajate edulugudest," ütleb Startup Wise Guys'i kaasasutaja Herty Tammo.

Suurim kolmest fondist, Challenger Fund II, on järjekorras juba teine usaldusfond, mis investeerib Startup Wise Guys'i kiirendiprogrammide käigus väga varajase faasi ettevõtetesse, luues tehingute voogu ka hilisema faasi investeerimisfondidele Eestis ja mujal. Startup Wise Guys'i eelnevad fondid on investeerinud juba rohkem kui 260-sse kiirelt kasvavasse idufirmasse, nagu Skeleton Technologies, Ziticity, PayQin, Bolt, Katana ja Montonio. Fondid on saavutanud edukaid investeeringutest väljumisi (exit), millest viimane toimus seoses Valgevene videotöötlusrakenduse Vochi omandamisega Pinteresti poolt.

Challenger Fund II fondi kaasab Startup Wise Guys kuni 30 miljonit eurot, mis investeeritakse kuni 200 idufirmasse. Kiirendifaasis idufirmadesse investeerib fond kuni 80 000 eurot, jätkuinvesteeringutesse panustab kuni 300 000 euroga ning teeb ka suuremaid otseinvesteeringuid. Fondi huviorbiiti kuuluvad B2B SaaS ja fintech idufirmad ning jätkusuutlikkust tõstvaid ja küberturvalisuse lahendusi pakkuvad ettevõtted.

Startup Wise Guys'i portfelliettevõtete jätkuinvesteeringute fondi Opportunity Fund I kaasatakse kuni 15 miljoni eurot, mis investeeritakse kuni 40 idufirma seemnefaasi, A-ringi ning kasvufaasi investeeringutesse. Fond annab investoritele võimaluse panustada madalamate teenustasude ja investeeringuriskidega juba tõestatud ärimudelitesse tarkvarateenuste, küberturvalisuse, jätkusuutlikkuse, finantstehnoloogia ja kaitsetehnoloogia valdkondades. Praeguseks on fondist tehtud juba 8 investeeringut, sealhulgas Eesti ettevõtetesse Planet42, Fractory, Clean Kitchen ja Hive.id.

Startup Wise Guys on loonud eraldi fondi Cyber Fund I küberturvalisusega tegelevatesse ettevõtetesse investeerimiseks, kuhu kaasab 7,5 miljonit eurot. Fond teeb 20 investeeringut kiirendi tasandil ettevõtetesse ning jätkuinvesteeringutesse seemnefaasis. Fond on investeerinud juba kolme ettevõttesse Poolas, Austraalias ja Eestis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid