"See leevendus puudutab nii elektri hinda, puudutab ka kodusooja ja ka gaasi hüppelise hinnaralli osalist leevendust või kompenseerimist," ütles Rosimannus ERRi vahendusel.

Ministri sõnul tuleb toetuse saamiseks pöörduda omavalitsuse poole.

"Läbi omavalitsuse oli kõige kiirem võimalus seda rakendada, nii et sealtkaudu jõuab raha inimeseni," märkis Rosimannus. "Ma soovitan esimese asjana kasutada rahandusministeeriumi kodulehel olevat lahendust, kus igaüks saab vajalikud andmed sisestada ja vaadata, kas tema pere on sissetuleku järgi see, kes leevendust saama hakkab."

Rosimannus täpsustas, et 1052 eurot käib üheliikmelise pere kohta.

"Kui seal peres on rohkem liikmeid, siis see valem on pisut keerulisem. Järgmine pereliige ehk teine pereliige on pool sellest summast ehk kokku natuke üle 1500 euro on see, mis pere sissetulek on. Ja kui on alla selle, siis on inimesel õigus leevendust saada," rääkis Rosimannus. "Ja lihtsalt hinna täpsustus – see tõepoolest rakendub sellest hetkest, kui elektri hind on üle 12 sendi kWh kohta, kui gaasi hind on rohkem kui 4,9 senti ja kaugkütte hind rohkem kui 7,8 senti. Väga paljudes piirkondades on see ka kütte puhul juba käes."

Ministri väitel on Eestis 320 000 peret, kes leevendust peaks saama.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid