Võrreldes käesoleva aasta keskmise päevaga tehti tänavustel ostupühadel e-poodides tehinguid keskmiselt 40 protsenti rohkem, selgub EveryPay andmetest. “See näitab, et müügipühad nagu must reede ja küberesmaspäev on tõstnud hüppeliselt inimeste huvi ja usaldust e-poodlemise vastu, ning digitaalsete maksete kasutamine on muutumas üha käepärasemaks,” kommenteerib EveryPay tegevjuht Lauri Teder.

Ka detsembris näitab e-poodlemine kasvutrendi. “Tänaseks on detsembrikuu jooksul digitaalseid makseid tehtud juba 30 protsenti rohkem kui möödunud aastal samal ajal. Kui trend sel viisil jätkub, tehakse selle aasta detsembris Eesti e-poodides ilmselt sarnane kasv ostutehingutes nagu tänavu novembri ostupäevadelgi,” räägib Teder.

Tederi sõnul on e-poodlemise puhul tarbijate seisukohast oluliseks küsimuseks digitaalsete maksete turvalisus, mida peab kindlasti silmas pidama ka jõulupühade ajal e-oste tehes. “Turvalisus sõltub ennekõike kaupmehest. Usaldusväärsete e-poodide makselahendused on üldjuhul turvalised, nende juures osteldes ei ole põhjust muretseda. Ettevaatlik tasub olla aga erinevate kelmide suhtes. Nende äratundmiseks tuleb enne ostu tegemist teha internetiotsing e-poe tasuta kohta ning lugeda eelmiste klientide kommentaare ja tagasisidet. Usaldada saab neid kaupmehi, kes kasutavad usaldusväärseid makseteenuseid, kui ostuprotsess tundub aga kahtlane, tuleks ost koheselt katkestada,” soovitab Teder.

Mugavate digitaalsete makselahenduste kasutamine on küll tõusuteel, kuid Teder leiab, et nende täit potentsiaali ei ole veel tööle rakendatud. “Kindlasti saaksid kõik Eesti ettevõtted klientidega arveldamist veelgi mugavamaks muuta,” ütleb Teder. “Selleks on olemas mitmeid uuenduslikke võimalusi, mida ettevõtjad pole veel teadvustanud, nagu näiteks automaatsete püsimaksete pakkumine. Nii luuakse usaldusväärne ja kauakestev kliendisuhe,” lisab Teder.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid