Jätkuva käibekasvu tingimustes otsib ettevõte järjest uusi töötajaid ning ainuüksi Tartu servas valmiva uue laohoonega luuakse järgmise aasta hakul 50 uut töökohta. Foxway Recommerce juhatuse esimehe Agnes Makki sõnul soosib kasvav keskkonnateadlikkus ning tarbijaeelistuste muutus jätkuvalt ettevõtte kasvu. „Numbrid on tugevad ning täna tegutseme aktiivselt juba enam kui 50-s välisriigis. Kiire kasvu juures ongi hetkel üks põhilisi väljakutseid uute töötajate leidmine,“ ütles Agnes Makk.

Samas kasutab ettevõte kõiki võimalusi, et häid töötajaid hoida ning järjest uusi tööle meelitada – alustades koolitustest ja väljaõppest lõpetades soodustuste ning konkurentsivõimelise palgaga. „Praeguse prognoosi kohaselt on plaanis palgata järgmise aasta jooksul umbes 100 uut töötajat,“ lisab Makk.

Oktoobris pani ettevõte nurgakivi uuele laohoonele Tartu lähistel, mis valmib järgmise aasta kevadel. 6500 ruutmeetri suurune laohoone koondab logistika ning seadmete ladustamise, mis hetkel on laiali üle terve Tartu, ning pakub sellega tööd ligikaudu 50-le inimesele. Ruumi läheb ettevõttel ka tarvis, sest kui 2020. aastal töödeldi umbkaudu miljon seadet, siis tänavu käib Foxway tootmisüksustest läbi juba üle 1,25 miljoni nutitelefoni, sülearvuti, tahvelarvuti ning muude elektroonika. Tuleval aastal kasvab ettevõtte tootmisvõimekus ligikaudu 20% võrra.

Kõige rohkem nutiseadmeid jõuab Foxway-sse Rootsist, Norrast ja Soomest. Põhjaliku hoolduse ja remondi läbinud nutiseadmete taaskasutuse vastu on hetkel kõige suurem nõudlus Prantsusmaal, Rootsis ja Itaalias.

Foxway Recommerce on Põhja-Euroopa suurim IKT-seadmete taas- ja ümberkäitlemisega tegelev rahvusvaheliste ettevõtete grupp. Osa Foxway Gruppist, kus töötab kokku üle 900 inimese ja mille Soome, Rootsi ning Norra ettevõtted pakuvad korporatiivklientidele uute seadmete elutsükli teenust. Foxway Recommerce annab tööd 530-le inimesele üle Euroopa, sealhulgas 450-le inimesele Tartus. Peamiselt keskendutakse kasutatud elektroonika kokkuostule, taastamisele, edasimüügile ning purunenud seadmete utiliseerimisele. 2020 aasta käive oli 95 miljonit eurot. 2021 aastal kasvatakse 40%-lises tempos.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid