"Meie nägemuse järgi saab märkimisväärse kõrgusega tornmajast Mustamäe ja kogu Lääne-Tallinna uus maamärk. Arhitektuurikonkurss on lõpusirgel ja ehitusega plaanime alustada järgmise aasta lõpus," rääkis Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste. Ta lisas, et Mustamäe keskus oma kaubanduse, restoranide, kino ja spordiklubiga on juba täna populaarne tõmbekeskus nii piirkonna elanike kui ka kaugemate külaliste hulgas.

"Mustamäe tornmaja on unikaalne projekt, sest siiani on sarnase mastaapsusega elu-, kaubandus- ja büroopindade terviklahendusi rajatud eelkõige südalinna piirkonda," rõhutas Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu ja lisas, et Scandiumiga on pank teinud juba aastaid edukat koostööd. "Neil on hea valdkonnatunnetus ning iga arenduse puhul ka selge kontseptsioon, kellele ja mida rajatakse," lisas Bigbanki üksuse juht.

Mustamäe tornmaja arendus koosneb kahest osast: kuuekorruselisse osasse on plaanitud parkimine ja bürood ning 24-korruselisse osasse ühe- kuni neljatoalised rõdudega korterid. Arhitektuurikonkursi käigus selgub maja välisilme ja võimalik ühendus Mustamäe keskusega.

„Arhitektuurikonkursi sisendiks oli Scandiumile iseloomulikult esteetiliselt kauni välimuse kõrval keskkonda austava rohetehnoloogia kasutamine," rääkis Lüiste. „Eesmärk on püüelda praegusest A-klassist parema tulemuse poole, tegemata kompromisse arhitektuurse välisilme ja elamismugavuse arvelt."

Scandium Kinnisvara AS on laiahaardeline Eesti kinnisvaraarendaja, kes keskendub terviklike elukeskkondade arendamisele, kus kõik eluks vajalik oleks mugavalt lähedal. Roheenergia, kestlikkus ja taastuvatesse loodusvaradesse panustamine on teemad, mida Scandium igapäevatöös edendab, mistõttu on ettevõte Rohetiigri esindusorganisatsiooni asutajaliige.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid