BaltCap Growth Fund (BGF) investeerib kasvukapitali jalatsite ning rõivaste müügiplatvormi Weekend, jätkates seeläbi investeeringuid Baltikumi juhtivatesse jaemüügikettidesse.

BaltCapi investeeringute juhi Sten Sontsi sõnul on Weekendi asutajad Merlin ja Taavi Laeks üles ehitanud väga tugeva jaemüügiformaadi, kus tavakauplused ja e-pood toimivad suurepärases sünergias. "Weekendi kasvustrateegia põhineb skaleeritaval ärimudelil ja põhimõttel, kus e-poed käivad alati käsikäes füüsiliste kauplustega."

„Weekendi toetamine on loogiline jätk BaltCapi kasvufondi senistele investeeringutele Baltikumi juhtivatesse jaemüügikettidesse Tradehouse, Verkter ja LIVIN," ütles Sonts. Taavi Laeks säilitab ettevõttes enamusosaluse ja jätkab tegevjuhina.

2007. aastal Rakveres asutatud Weekend on tänaseks kasvanud juhtivaks jalatsite ja rõivaste jaemüügiplatvormiks, mis opereerib 13 kauplust Eestis ja Lätis ning kiiresti kasvavat e-kaubanduse võrgustikku üle Baltikumi. Ettevõtte prognoositav käive 2021. aastal on 26 miljonit eurot ning aastane kasvumäär ületab 50%. Weekend pakub tööd 150 inimesele.

"Weekend on viimastel aastatel kasvanud peadpööritava tempoga tänu suurepärasele kliendikogemusele nii meie füüsilistes kauplustes kui e-poes. Näeme turul jätkuvalt kasvupotentsiaali ja oleme seadnud ettevõttele ambitsioonikad laienemiseesmärgid," avas kaasasutaja Taavi Laeks. "BaltCap on meile ideaalne partner. Lisaks kasvukapitalile on hindame nende kogemust e-kaubanduses ja Baltikumi-üleste ettevõtete kasvatamisel ning ka nende laiapõhjalist nõustajate võrgustikku," lisas Laeks. Weekend on BaltCapi kasvufondi seitsmes investeering.

BaltCap on Baltikumi juhtiv era- ja riskikapitali ettevõte, mis investeerib kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõttete väljaoste ja infrastruktuuriprojekte. Tänaseks on BaltCapi hallatud investeerimisfondide kogumaht üle 700 miljoni euro ning ettevõte on teinud üle 100 platvorminvesteeringu.

BaltCapi finantsnõustaja antud tehingus oli Opinio Finance ning õigusnõustaja COBALT. Tehingu detaile osapooled ei avalikusta.

Loe Weekendi eduloost ja jalatsiturust laiemalt ka siit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid