Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit oktoobriga võrreldes kõige enam hinnatõus elektrienergia, aga ka mootorsõidukite lisaseadmete, kütteõlide, paberi ja toiduainete tootmises. „Vastupidist mõju avaldas hindade langus puidutöötlemises ja metalltoodete tootmises,“ lisas Šokman.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas tootjahinnaindeksit eelkõige hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete, elektrienergia ning metalltoodete tootmises.

Ekspordihinnaindeks suurenes novembris võrreldes oktoobriga 1,0%. Kõige rohkem tõusid elektrienergia, paberi ja pabertoodete ning põllumajandussaaduste hinnad. Hinnad langesid enim naftasaadustel ja puittoodetel. Ekspordihinnaindeks kasvas 14. kuud järjest. Võrreldes eelmise aasta novembriga suurenes ekspordihinnaindeks 20,8%.

Impordihinnaindeks kasvas võrdluses eelmise kuuga 2,0%. Kõige rohkem tõusid hinnad mäetööstuses, elektrienergial ning keemiatoodetel. Suurim hinnalangus toimus puittoodetel, ehitusmaterjalidel ja tekstiiltoodetel. Impordihinnaindeks kasvas 12. kuud järjest. Võrreldes 2020. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 24,8%.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid