Kui nädala sees peab turist praegu Saaremaale pääsemiseks maksma auto eest 8.40 eurot ja reisija pileti eest 3 eurot, siis plaanitava hinnatõusuga hakkab üks ots Saaremaale maksma 12 eurot sõiduauto eest ning 4.30 eurot reisijapileti eest. Teisisõnu - autoga ülesõidu eest peab sooloreisija maksma pea 5 eurot senisest rohkem. Hiiumaale sõitmine kallineb samas proportsioonis.

"Hinnatõusul on kaks põhjust. Üks on loomulikult see, et me kõik teame, kuidas hinnad on muutunud ja teine on see, et kindlasti on tarvis teha rohkem lisareise," kommenteeris majandusminister Taavi Aas. "Järgmisel aastal on plaanis üle 500 lisareisi Saaremaale ja üle 200 lisareisi Hiiumaale. Aga me plaanime seda hinnatõusu nii, et saarlasi ja hiidlasi hinnatõus ei puudutaks ehk et kohalikele elanikele jäävad piletihinnad samaks."

Minister Aas ei usu, et üldise hinnatõusu foonil võiks plaanitav parvlaevapiletite hinnatõus Saaremaa ja Hiiumaa majandust mõjutada.

"Jah, me oleme seda arutanud, et kas sellel võiks olla selline tõsisem mõju, aga ma arvan, et nende hinnamuutuste tõttu nüüd kindlasti keegi ei jäta Saaremaale või Hiiumaale minemata. Kui sõidetakse oma autoga, siis tegelikult auto kütus on ka ju märgatavalt ja märgatavalt kallimaks läinud ja vaevalt et keegi seetõttu jätab reisimata," ütles Aas.

Hinnatõus võiks ministeeriumi prognoosi kohaselt anda parvlaevandusse lisatulu kuni 1,5 miljonit eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid