„Maxima on oma soodsaima ostukorvi ja kvaliteetsete kaupadega pakkunud tugevat konkurentsi kõikidele turul olijatele juba aastakümneid," rääkis Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas. Kui kaks aastat tagasi käivitas ettevõte sel eesmärgil ka spetsiaalse hinnaprogrammi „Odav Maxima hind", siis tänase hinnasurve tingimustes on Eesti üks suuremaid jaekette astunud sammu edasi.

„Paljud tarnijad andsid enne aastalõppu teada hindade tõusust, kuna viimasel aastal on kasvanud erinevad sisendhinnad alates kütuse- ja elektri hindadest toorainehindadeni välja ning sel on olnud tugev mõju nende tegevusele," märkis Volkas. Tema sõnul käivadki ettevõttel praegu paljude kohalike tootjatega läbirääkimised, et tagada võimalikult suur hulk nende sortimendist ka edaspidi Maxima lettidel.

„Samal ajal teeme kõik endast oleneva, et hoida võimalikult paljude toodete lõpphindasid võimalikult pikalt madalana, sest me peame arvestama ka sellega, mida tarbija meilt ootab – see on turu odavaim igapäevane ostukorv. Hinnasurvele vaatamata tahame seda lubadust täita selgi aastal," sõnas Maxima Eesti tegevjuht.

Nii on ettevõte sellest nädalast otsustanud fikseerida pikemaks ajaks enam kui saja igapäevase toote odavad hinnad. Osade toodete puhul on hindu senisest veelgi alandatud, allahindlusprotsent võib küündida kuni 39% juurde. Peaasjalikult on tegu igapäevaste toiduainetega. Selleks, et tarbijad leiaks need tooted Maxima kauplustest kergesti üles, on nad märgistatud spetsiaalse „Püsivalt odav" hinnasildiga.

Sellest nädalast maksab odavaim saiapäts Maximas 0,19 eurot, leivapäts 0,39 eurot, suhkru kilohind on 0,59 eurot, kümnene pakk kanamune maksab 0,99 eurot, kilo kartuleid maksab 0,45 eurot, õunu 0,59 eurot ja porgandeid 0,39 eurot, 400-grammine pakk kaerahelbeid maksab 0,29 eurot ja 800-grammine pakk tatart 0,99 eurot, tunnikalakonserv on 0,99 eurot, liitrine pudel toiduõli 1,49 eurot, 400-grammine pakk seahakkliha 1,49 eurot, kilone pakk lihaga pelmeene 0,95 eurot, pakk hapukoort maksab 0,59 eurot, võipakk 0,99 eurot ning liiter piima 0,49 eurot.

Toiduainete kõrval leiab nende enam kui saja püsivalt odava hinnaga toote hulgast ka mitmeid teisi igapäevaseid tooteid. Nende hulgas on näiteks koerasööt, kus 10-kilone kuivtoidupakk maksab 5,99 eurot, paki 35-liitriseid prügikotte saab kätte 0,99 euro eest ja kaheksa rulli WC-paberit maksab 1,99 eurot.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad 83 Maxima siinset kauplust keskmiselt 140 000 inimest. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid tööandjaid ja maksumaksjaid riigis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid