Wise on otsustanud kohaldada kõigile oma 3000 töötajale ühtset minimaalset puhkust, lapsehoolduspuhkust ja üldist puhkusepoliitikat. Selle eesmärk on luua parem ja õiglasem ülemaailmne standard, kus Wise'i töötajatel on paindlikkust ja ruumi oma töö tegemiseks olenemata asukohast. Muudatused on osa Wise'i globaalsest puhkuste uuendusest, mis toob kaasa rohkem aega töötajatele.

Alates 2022. aasta jaanuarist on kõikidel Wiseritel juurdepääs alljärgnevale minimaalsele tasulisele töövabale ajale (PTO – paid time off).

Lapsehoolduspuhkus:

  • 18 nädalat täielikult tasustatud lapsehoolduspuhkust sünni või lapsendamise puhul, kui inimene on sünni või lapsendamise kuupäeval olnud Wise'is 1+ aasta(t). See kehtib sõltumata vanema soost.
  • 10 päeva täielikult tasustatud puhkust kõikidele Wise'i töötajatele raseduse katkemise korral. Kehtib olenemata, kas see juhtub Wise'i töötaja, tema partneriga või lapse asendusemaga.


Täiendav tasustatud puhkus:

  • 33 päeva põhipuhkust aastas, sealhulgas kohalikud riigipühad.
  • 3 mina-päeva aastas, et aidata inimestel oma eluga toime tulla – Wise'i töötaja võib seda kasutada "elu haldamiseks", üldiseks lõõgastumiseks või asjaajamiseks, näiteks loomaarsti külastamiseks.
  • 6 nädalat tasustatud puhkust – iga töötatud nelja aasta järel saab töötaja lisaks põhipuhkusele 6 nädalat tasustatud puhkust.
  • 15 päeva tasustatud haiguspuhkust aastas.
  • 5 puhkusepäeva aastas, mis on saadaval hädaolukordade või leinaseisakute puhul, mida saab vajadusel paindlikult suurendada.


Minimaalset standardit kohaldatakse igas asukohas, ka siis, kui see on suurem kui kohalik turutava. Turgudel, kus olemasolev pakkumine ületab Wise'i uut poliitikat, jääb see ka edaspidi kehtima. Uusi miinimumnõudeid kohaldatakse ainult seal, kus need pakuvad paremaid võimalusi võrreldes juba olemasolevatega.

Näidismuudatused:

  • Rasedus- ja isapuhkus suureneb USAs 16 tasustatud nädalalt 18 nädalale.
  • Rasedus- ja sünnituspuhkus Malaisias suureneb 9 tasustatud nädalalt 18 tasustatud nädalale.
  • Austraalias ja Ühendkuningriigis lisandub 5 päeva täispalgalist haiguspuhkust.


Kristo Käärmann, Wise'i kaasasutaja ja tegevjuht: "Oleme Wise'is rahvusvaheline tiim ja tegutseme ilma piirideta. Kohaldades kõigile tiimiliikmetele ülemaailmset puhkuse miinimumi, kehtestame töö- ja isikliku aja tasakaalustamise standardi. Meile ei ole võõras status quo vaidlustamine ja asjade paremaks muutmine sõltumata sellest, kus inimesed elavad."

Hayley Bucur, Wise'i personalijuht (Senior People Leader): "Me näeme ikka ja jälle, et inimesed soovivad tõelisi tööalaseid hüvesid, mis tõesti parandavad nende töö- ja eraelu tasakaalu. Küsimus ei ole enam kontori trikkides, vaid tõeliselt parema töökoha loomises. Loodame, et meie ülemaailmsete miinimumnõuete ühtlustamine loob parema ja õiglasema tasakaalu Wise'i töötajatele, olenemata sellest, kus nad asuvad."