3. märtsi hommikul avavad oma uksed esimesed kaheksa Lidli kauplust – Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus. Lidlisse on oodatud kõik, kes soovivad ostelda soodsalt ja mugavalt. Kõikjal pakume oma klientidele parima kvaliteediga tooteid ja kaupu võimalikult madalate hindadega. See on Lidli kontseptsioon.

Kuid igal lool on ka oma algus. Lidli oma võib leida Saksamaalt Ludwigshafenist, kus eduka toidukaupade jaemüüjate perekonna kasvandik Dieter Schwarz avas 1973. aastal esimese Lidli poe. Ostjatele meeldis uue kaupluse kontseptsioon sedavõrd, et 15 aasta pärast tegutses Saksamaal juba 450 Lidli kauplust. 1989. aastal ületas Lidl Saksamaa piiri, avades oma esimesed poed Prantsusmaal. Sellele järgnesid kaupluste avamine Suurbritannias, Itaalias, Austrias, Belgias, Portugalis ja mujal Euroopas.

Mida panna tähele Lidlis sisseoste tehes

  • Kõrge kvaliteet madalaima võimaliku hinnaga. Lihtne, kuid üllatusi täis kaupluse paigutus ja tootevalik. Selleks, et klientidel oleks kaupluses lihtne orienteeruda, on kõikide riiulite kohal hästi nähtavad sildid, mis tähistavad erinevaid tootekategooriaid ja käimasolevaid sooduspakkumisi.
  • Selle asemel, et pakkuda igas kategoorias lugematul hulgal tooteid, leiab Lidli kauplustest hoolikalt valitud valiku kõrgeima kvaliteediga ja madalaima hinnaga kaupu. Ostjad ei pea kulutama aega, et valida sama toote mitme versiooni vahel.
  • Enamik Lidli tooteid on meie omamärgi kaubad. See tähendab, et oleme need tooted spetsiaalselt loonud vastama klientide nõudmistele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele.
  • Lidli igapäevatöö põhineb lihtsusel ja tarbijale keskendumisel, loodusvarade vastutustundlikul kasutamisel ning lugupidamisel klientide, töötajate ja äripartnerite vastu. Need väärtused on määratletud Lidli põhimõtetes, mida järgivad kõik meie töötajad, olenemata sellest, kas nad töötavad kontoris, logistikakeskuses või kaupluses.


Nüüd, kui oleme paremini tuttavad, ootame teid Lidli kauplustesse!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid