Ericsson muudab meie suhtlusmaailma
Kunagisest Ericssoni telefonide tehasest on arenenud globaalse haardega think-tank ja innovatsiooniüksus, mis tegeleb Ericssoni raadiosidelahenduste tootmiseks ette valmistamisega. Sisuliselt tähendab see seda, et just Tallinnas tegutsevad insenerid, arendajad ja teised projektidega seotud rollid, kellel kõigil on ühine väljakutse: kuidas arendada ja turule tuua Ericssoni enda välja töötatud uusi tooteid.
„Tallinnas asub uute raadiosideseadmete industrialiseerimistehas. Koostöös disainiüksusega Rootsis või Kanadas töötatakse välja uued toodete tehnilised kirjeldused. Tallinna üksus valmistab prototüübist toote, tagab masstootmise valmiduse ja ehitab üles sama toote tarneahela. Ühes kuus valmistatakse kuni 260 prototüüpi. Mõni jõuab kohale vaid idee või joonise tasemel, mõni juba füüsilise seadmena, kus on vaja midagi kindla kliendi soovide järgi muuta. Peamiselt valmistatakse 5G-tooteid. Loome nii riist- ja tarkvara kui ka tootmiseks vajalikud tootmisliinid ja nende süsteemid. Lisaks arendame vajalikke testimisseadmeid ja süsteeme, et tagada toote kõrgeim kvaliteet,” selgitab Ericsson Eesti personalijuht Marge Rehepapp.
Unikaalsed oskused, moodsad ametikohad
Töötame Industry 4.0 tööstusrevolutsiooni ajastus, mis tähendab seda, et absoluutselt kõik on omavahel ühendatud ja seotud. Industry 4.0 ehk tark tootmine keskendub digitaliseerimisele, kognitiivsetele lahendustele ja robotitega koostööle. See aga tähendab omakorda vajadust suurte andmesidemahtude ja -kiiruste järele. 5G ja targa tootmise lahendused võimaldavad vähendada tühja töö tegemist, aja- ja rahakulu, suurendades efektiivsust. Enne kõike seda on aga andmesidet pakkuvad seadmed vaja välja töötada. Selleks on aga vaja oma ala talente.
„Ega me keegi veel ei tea, milline see maailm lõpuks olema saab, mille nimel me töötame. Kuid Ericssonis saab olla selle muutuste laine harjal ja seda ka suunata. Me vajame inimesi, kes on uudishimulikud ja valmis end täiendama, kohanema koos nende kompetentsinõuetega, mida kiire areng kaasa toob. Värbame testijaid, arendusinsenere, nii riist- kui tarkvara suunalt. Äärmiselt keeruline on leida inseneri, kes oleks kompetentne ka informaatikas, või IT-eksperte, kes omaks teadmisi ka füüsikast või materjaliteadustest,” räägib personalijuht.
Ericssoni tugevus on organisatsioonikultuur, kus töötaja saab särada ja areneda. Meie suurim väärtus on inimene ja nii ongi loodud töökeskkond, kus tähtsustame empaatiat ja inimlikkust, koostööd ja arvamuse avaldamist. „Meile on oluline, et inimesed on julged oma arvamust väljendama, kuid me vajame, et see arvamus oleks faktipõhine ja põhjendatud. Peab olema julgust katsetada, eksida ja katsetada uuesti ning sellest katsetamisest õppida. Keskkonnasäästlikkus, jätkusuutlikkus ning ärieetika on samuti meile olulised valdkonnad,” mainib Rehepapp.
Meie multikultuursesse meeskonda kuulub 2200 inimest 55 erinevast rahvusest. Oleme kiiresti arenev globaalne ettevõte ja võimaldame kõikidele töötajatele mitmekülgset arengut ja õpet, mis omakorda aitab neil leida oma kirge, kujundada karjääri. Toetame noorte inseneriks kasvamise teekonda. Nii on meil igal aastal majas üle 60 praktikandi. Eelmise aasta praktikantidest 46% töötab praeguseks meie juures. Rehepapi sõnul on Ericssonile oluline, et lisaks meie enda andekatele töötajatele leiaks ka teised tehnoloogiast inspireeritud talendid tee meie juurde.
Vaata lähemalt: www.ericsson.com