Saku Õlletehas mõtleb aina rohelisemalt
Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms räägib, et töövestluste käigus ütlevad kandidaadid üha enam, et neid motiveerisid kandideerima õlletehase jõupingutused keskkonnajalajälje vähendamiseks ja kestlikuks tootmiseks. Tegu ei ole ainult jutuga: Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustas eelmisel aastal õlletehast kuldmärgisega. Saku Õlletehas on Eesti ainuke toiduainetööstus, mis sellise tunnustuse pälvinud.
„Kestlik mõtteviis on osa töötajate igapäevasest tööelust ja iga Saku Õlletehase töötaja saab jagada omi mõtteid, kuidas teha tehase ning enda tööd paremini ja tõhusamalt. Oleme loonud selleks ideepanga – innustame iga töötajat vaatama oma töökohal ringi ja leidma viise, kuidas saaks toimetada veelgi säästlikumalt. Esitatud ideed vaatab läbi hindamiskomisjon ning kui idee kiidetakse heaks ja viiakse ellu, saab töötaja preemiana osa kokkuhoiust,” selgitab Härms.
Alates 2016. aastast vaid rohelist energiat kasutav õlletehas korjab kokku õllekäärimisel tekkivad 2700 tonni CO2 ja suunab selle tagasi tootmisse, samuti säästetakse uue põhjavee filtreerimissüsteemiga seitsme olümpiabasseini jagu vett. 2022. aasta projektiks on panna õlletahasesse üles päikesepaneelid, millega loodetakse päikeselisel päeval katta kuni veerand kogu tootmise vajadustest.
Võimalus töötada kogu maailmas
Kindlasti on Saku Õlletehases töötamise üheks oluliseks lisamotivaatoriks kõrvuti mitmesuguste muude hüvedega asjaolu, et globaalse haardega kontserni kuuludes annab töö tehases võimaluse teha karjääri ka väljaspool Eestit, mitmesugustes huvitavates ja teise kultuuritaustaga riikides. Sakukad – nagu õlletehase töötajaid kutsutakse – on töö viinud mitmele poole Aasiasse, erinevatesse Euroopa riikidesse, aga loomulikult ka kontserni peakontorisse Kopenhaagenis.
„Peab olema vaid huvi õllemaailmas töötamise vastu ja tahtmist mõnelt ametikohalt lihtsalt pihta hakata,” lisab Härms.
Ühtehoidev meeskond
Kui Saku Õlletehase töötajatelt on küsitud, miks neile meeldib õlletehases töötada, siis kõige sagedamini vastatakse, et selleks põhjuseks on kokkuhoidev meeskond ja hea läbisaamine kolleegide vahel. See tähendab, et inimesed ei tule õlletehasesse vaid palka saama, nad mõtlevad oma tööst kui karjäärist, millel on nii ettevõtte saatusse kui ka laiemalt kindel panus. Ega muidu leiduks ettevõttes inimesi, kes õlletehases töötanud enam kui 40 aastat. Samuti ei sõidetaks Türilt, Kohilast, Raplast tööle, kui töö ei meeldiks.
„Oleme oma töötajate soodustuste paketti luues võtnud palju arvesse meile antud tagasisidet. Kõik meie töötajad on näiteks kaasatud aastapreemia süsteemi – kui kõik pingutavad ettevõtte tulemuste saavutamise nimel, siis saame ühiselt osa ka ettevõtte headest tulemustest. Peale selle on meil kõikidele töötajatele aastas lisanädal talvepuhkust. Sünnipäeva puhul saab töötaja kingituseks valida kasti mõnda meie toodet ja vaba päeva, mida koos pere ja oluliste inimestega nautida. Toetame ka töötajate tervislikke eluviise,” mainib juhatuse liige.
Saku Õlletehase töötaja koondkujuks on asjatundlik, hooliv ja oma tööd armastusega tegev töötaja.
„Iga pudel ja purk on märk pühendumusest ning kutsumusest, mõeldes paremale tänasele ja homsele. Hetkel otsime oma meeskonda töötajaid, vaadates eelseisvale suvehooajale. Töö tänapäevases tootmisettevõttes on põnev – töötame tipptasemel seadmetega ja igal töötajal on võimalus õppida, oma oskusi arendada ning avastada endale sobiv elukutse,” lisab Härms.
Vaata lisaks: www.saku.ee