Korduspakendite ettevõte Ringo Eco kaasasutaja Janek Balõnski sõnul on soov pilootprojekti jooksul näha, kuidas tarbijad kaupluses sellise lahendusega kaasa tulevad ja kuidas saaks teenust kliendi jaoks veelgi mugavamaks muuta. „Ringo loogika on lihtne - ümbertöötlemise või äraviskamise asemel pikendatakse toidupakendi eluiga seda pestes ja uuele ringile saates," ütles Balõnski. „Tarbija saab toidupoes valida spetsiaalse korduspakendi, tasub selle eest teenustasu ning väikse pandi ning saab pandiraha tagasi, kui tagastab pakendi Ringo tagastuskasti. Ringo eesmärk on vähendada ühekordsete toidupakendite hulka."

Coop Eesti kommunikatsioonijuht Martin Miido sõnul otsib ettevõte turuliidrina alati võimalusi, kuidas saaks oma tööd keskkonnasäästlikumalt teha. „Ringo pakutav korduskasutatav toidukarp on kindlasti selline lahendus, kuidas Coop saab kaasa aidata ühekordse plastiku vähendamisele toidukaubanduses," ütles Miido. „Kui kliendid uue lahenduse omaks võtavad, siis kaalume kindlasti võimalusi, kuidas seda teenust ka teistesse Coopi kauplustesse laiendada."

„Kvartal edendab keskuses taaskasutus- ja ringmajandusvõimalusi ning Ringo pakub selles vallas klientidele mugavat lahendust," ütles Kvartali ärijuht Veronika Tuisk. Korduspakenditega saab täna Kvartalis toitu kaasa osta PokeBowlist, Blenderist, R-kioskist, Tokyo Sushibaarist, V Cafést ja Joycest.

Tartus liitub Ringo korduspakendi täisteenusega peatselt V Spa, kus pilootprojekti ajal eemaldatakse valikust kõik ühekordsed joogitopsid. „Käesoleval aastal on oodata veelgi suuri uudiseid ja arenguid seoses korduspakenditega," lubas Janek Balõnski.

Coop Eesti on 100% Eesti tarbijatele kuuluv vanim ja suurim jaekaubandusgrupp Eestis. Selle nime all tegutseb 19 iseseisvat piirkondlikku tarbijate ühistut kokku ligi 330 kaupluse, 6000 töötaja ja ca 70 000 klientomanikuga. Ühistukaubanduse eestvedajana Eestis erineb Coop erakaupmeestest selle poolest, et kasum ei ole mitte eesmärk omaette, vaid vahend selleks, et hoida ja arendada elu Eestimaa erinevates piirkondades.

Ringo Eco on korduspakendite ettevõte, millega on liitunud 60 toidukohta. Tooteportfellis on hetkel 30 korduspakendit. Tagastuskohti on Tallinnas ja Tartus hetkel kokku 120 ja nende hulk kasvab igal nädalal. Hetkel käivad tehnilised ettevalmistused Põhjamaade suurima pesula käivitamiseks ja toidutootjatega koostöö alustamiseks. Ettevõte loodab 2022. aasta jooksul vältida 1 miljoni ühekordse pakendi jõudmist turule.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid