Elering teavitas juhtunust politseid ja tegeleb juhtumi asjaolude väljaselgitamisega. Sissetungija motiivid pole selged. Samas viitab sissetungija tegevus sellele, et tegemist oli elektriseadmeid tundva isikuga ja tema tegevus oli sihipärane.

„Selline juhtum on viimaste kümnendite vaates pretsedenditu. Elering vabandab Kunda piirkonna klientide ees tekkinud ebamugavuste pärast! Arvestades tänast julgeolekupilti, palume inimeste abi. Kui märkate oma kodukohas võõraid inimesi toimetamas Eleringi elektri- ja gaasitaristu juures, palume selles kindlasti teavitada Eleringi. Need samad alajaamad, liinid ja gaasijaotusjaamad hoiavad teie kodudes tuled põlemas ja toad soojad," ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Ebaseadusliku tegevuse märkamisel energiataristu juures palutakse teada anda Eleringi telefonil 6056825.

Elering haldab elektri ja gaasi ülekandevõrku. Elektri ülekandevõrk koosneb enam kui 5000 kilomeetrist kõrgepingeliinidest ja ligi 150 kõrgepingealajaamast. Elering hallatava gaasi ülekandevõrgu kogupikkus on ligi 1000 kilomeetrit, gaasivõrku kuulub 36 gaasijaotusjaama, kolm gaasimõõtejaama, kaks kompressorjaama ja üks gaasirõhu reguleerjaam.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid