Enim kasvas tööpakkumiste arv aasta võrdluses turismisektoris (sh hotellinduses), kus tööandjad avaldasid tänavu esimeses kvartalis rohkem kui seitse korda enam (+617%) tööpakkumisi kui 2021. aasta alguses.

Turismisektori suur hüpe pakutavate töökohtade arvus tulenes suuresti 2021. aasta väga madalast võrdlusbaasist. Teisalt avaldasid tööandjad turismisektoris rohkem tööpakkumisi (+14%) ka 2019. aasta algusega võrreldes, kui tervisekriisi polnud veel tekkinud.

Eelmise aasta algusega võrreldes on tööpakkumiste arv kahekordistunud ka toitlustuses (+169%) ja klienditeeninduses (+122%). Samuti leidus tänavu esimeses kvartalis märkimisväärselt rohkem töövõimalusi transpordi- ja logistikasektoris (+92%), korrakaitse- ja turvavaldkonnas (+90%), müügisektoris (+84%), mehaanika ja tehnika vallas (+73%), avalikus sektoris (+65%), tööstuses ja tootmises (+64%) ning assisteerivate tööde kategoorias (+63%).

Ehituses ja kinnisvaras ning hariduses ja teaduses avaldati tänavu esimeses kvartalis 59% rohkem tööpakkumisi kui eelmisel aastal samal ajal. Finants- ja pangandusvaldkonnas on tööpakkumiste arv kerkinud 49% ning turunduses 34%.

Asukohtade arvestuses kasvas tööpakkumiste arv eelmise aasta algusega võrreldes enim Tallinnas ja Pärnus (+87%). Tartus avaldasid tööandjad tänavu esimeses kvartalis 79% rohkem tööpakkumisi.

„Töövõimaluste arv püsis esimese kvartali jooksul rekordilisel tasemel, mis andis töövõtjatele suurepärased võimalused hea töökoha leidmisel. Suurimat huvi pakkusid töövõtjatele sellised ametikohad nagu e-poe haldur, komplekteerija, turundusassistent, laotööspetsialist, administraator, andmesisestaja, müügispetsialist, kuller, kliendihaldur, tõlkija, kujundaja ja klienditeenindaja, mis meelitasid ühe ametikoha nimel kandideerima sadu töövõtjaid," kirjeldas tööturul toimuvat CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Praeguse seisuga leidub Eesti suurimas tööportaalis CVKeskus.ee kokku üle 5000 tööpakkumise. Seda on tervelt 80% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid