Venemaal on internetis ostlemine praegu keeruline. Pärast Visa ja Mastercardi lahkumist läksid paljud kodanikud üle Hiina krediitkaardile UnionPay ning paljud kodanikud lootsid, et saavad siis Venemaal Hiina pankade kaartidega maksta. Välismaiste internetitehingute jaoks aga blokeeriti maksed kõigilt Venemaal välja antud kaartidelt, sealhulgas UnionPaylt, teatas kolmapäeval päevaleht Kommersant.

Ajalehe andmetel on Venemaal 500 000 UnionPay krediitkaarti. Kuu ajaga on arv kümnekordistunud. Enamik neist kaartidest on virtuaalsed ja mõeldud ostmiseks just e-poodides. Aga suurem osa rahvusvahelisi veebimüüjate panku enam Venemaal välja antud kaarte ei aktsepteeri.

Venemaa valitsus lubab oma krediitkaardisüsteemi

Ajalehe teatel võiks UnionPay ilmselt probleemi lahendada. Hiina pole aga seni selle nimel mingeid jõupingutusi teinud ja paljud finantsasutused on pangandussidevõrgust SWIFT välja jäetud.

Venemaal välja antud kaarte ei aktsepteerita välismaal alates 10. märtsist. Samuti ei tööta enam Venemaal välismaised Visa ja Mastercardi kaardid. Kreml on lubanud kiiret asendamist oma krediitkaardisüsteemiga Mir.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid