Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid tarbijahinnaindeksit eelmise aasta aprilliga võrreldes enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle 40%. Kodudesse jõudnud elekter oli 119%, soojusenergia 57,7%, torugaas 237,2% kallim. „Alates aprillist lõppesid automaatselt rakenduvad kompensatsioonimeetmed elektrienergiale, elektri võrgutasudele, kaugküttele, torugaasile ning gaasi võrgutasudele,“ selgitas Trasanov. Üürid on kallinenud 34,4%.

Toidu ja mittealkohoolsete jookide ning transpordi hinnamuutused andsid kumbki kogutõusust ligi viiendiku. Möödunud aasta aprilliga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 134,3% kallinenud kartul, muud õlid 57%, jahu ja tangained 37,7%, makaronitooted 36,9%, munad 34,8% ja värske kala 30,7%. Bensiin oli 32,5% ja diislikütus 48,6% kallim.

Haridus- ja lasteasutuste indeksi tõus on tingitud kohalike omavalitsuste eelmise aasta otsusest jätta üleriigiliste koroonapiirangute olukorras eelmisel kevadel küsimata lasteaia kohatasu.
Allikas: statistikaamet

Märtsiga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit samuti enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis siin andsid kogutõusust üle 70%. Kodudesse jõudnud elekter kallines 28,6%, soojusenergia 23,8%, torugaas 96% ja üürid 12,5%. Aprillis oli mootorikütus märtsiga võrreldes 3,8% odavam.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid