Möödunud sügisel ja talvel inimesi šokeerinud elektrihinnad panid nad tegutsema. Isiklik väike elektritootmine pole kunagi olnud nii ahvatlev. Abi loodetakse päikeseenergiast. Tuntavat mõju avaldab ka tänavu aprillis KredExi väikeelamute renoveerimise toetuse kaudu maksma hakatud riiklik päikesepaneelide paigaldamise tugi.

„Mõjutab sellega, et on hullumaja,” ütleb päikesejaamu paigaldava ettevõtte Energiapartner tegevjuht Helari Täll KredExi toetuse mõju kohta. „Päringuid on päris palju ja järjekord on pikk,” lisab ta. Umbes pooltes klientide taotlustes on tema väitel arvestatud KredExi toetusega.

Toetusmeetmes on peidus ka uus võimalus, mida on oodatud, kuid mille olemasolu ei ole päikesepaneelidele keskendudes ilmselt märgatud. Helari Täll arvab, et riik võiks toetada juba järgmist sammu ehk salvestustehnika soetamist. Selle abil saab ka talvel kõrgeid energiahindu langetada. Praeguse tegevusega saab ehk suvel elektrit müües talveks mingit krediiti. See ei lahenda siiski külma aja kõrgete elektrihindade probleemi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid