Hingavus ja isolatsioon

Pusa suutlikkus täpselt paras kogus sooja keha ümber hoida ja liigne riiete vahelt välja juhtida, on soojal ajal tähtsaim omadus – nii tervise seisukohalt, aga ka töömugavust silmas pidades. Kui higistad selja märjaks ja järgmisel hetkel tuult saad, on külmetumine kindel. Lisaks on raske tööl saavutada mõnusat minekut, kui pead taluma umbsetest riietest või läbihigistatud, aeglaselt kuivavast puuvillasest särgist tingitud ebamugavust. Värskem, kuivem ja lahedam olemine on taotlus riietumisele sisetingimustes või soojemal ajal õues.

37,5® tehnoloogia reguleerib mikrokliimat

37,5® tehnoloogia ülesanne on tagada tõhus õhuvahetus ja tegeleda niiskusjuhtivusega. Sellise tehnoloogia põhiseid kangaid kasutavad nii suuremad spordiriiete valmistajad kui ka tippklassi tööriiete tootjad.

37,5® tehnoloogial põhinev kangas sisaldab looduslikke kookospähklikoortest ja vulkaanilistest mineraalidest valmistatud aktiivseid osakesi, mis esmalt püüavad kinni ja seejärel juhivad eemale higistamisel tekkiva niiskusauru. Need aktiivsed osakesed suurendavad kanga pinda 800% ja tekitavad unikaalse liikumisjõu, mis suunab niiskuse eemale. Jõu, mis aktiveerub siis, kui kehatemperatuur tõuseb.

Kerge, hingav ja kiiresti kuivav 37,5® tehnoloogiaga valmistatud pusa sobib hästi soojal ajal väliskihiks ning külmal ajal vahekihiks.

Meriinovilla looduslikud omadused

Looduslikult funktsionaalne meriinovill on samuti tõhus. Woolpoweri meriinovillafroteest kampsun on pehme, soe, hingav ja väga hea niiskusimavusega. Kusjuures see suudab imada niiskust 30% omaenda kaalust, olemata seejuures niiske või märg. Vill hoiab sooja ka siis, kui märjaks saab. Kvaliteetne meriinovillane kampsun on hea kasulik investeering paljudeks aastateks ja pakub kandmisrõõmu läbi kogu aasta.

Tuulekindel fliis

Väga mugav, hästiistuv, mõnus ja pehme riideese jääb oma olemuselt softshell’i ja pusa vahele. Seest tuulekindla membraaniga Snickers Workweari fliis on hea hingavusega kerge kehakate, mis sobib hästi siis, kui jope jaoks on ilm liiga soe, kuid ainult kampsuni kandmiseks liiga tuuline. Sellest rõivaesemest on saanud paljude funktsionaalse riietuse austajate suur lemmik.

Sobiv lõige ja õige suurus

Kehad on erinevad ja sageli jääme eriarvamusele selles, mis tundub seljas mugav ja näeb hea välja. Niisiis tasub enne ostuotsust proovida erinevaid mudeleid ja erinevatest materjalidest pusasid. Sealjuures liigutada käsi ja proovida, kuidas pusa kehaga kaasa liigub. Sõltumata lõikest on oluline valida ka õige suurus, see tagab ettenähtud funktsionaalsuse ja ohutuse.

Funktsionaalne disain

Lukk annab mikrokliima reguleerimiseks lisavõimaluse. Kapuuts kaitseb pead ja kaela ning pöidla-aasad on mugav lahendus, mis hoiab varrukad kindlalt paigal.

Funktsionaalsed taskud võimaldavad kõike vajalikku kaasas kanda ja erinevad kangatüübid erinevates kohtades aitavad vastavalt vajadusele kindlaid kehapiirkondi kaitsta, ventileerida või isoleerida.

Kõrge krae, mis korralikult ümber kaela hoiab, on haruldane. Sageli on kraed liiga laiad ega paku oodatud kaitset. Hea krae kaitseb tuule eest ja takistab kehasoojusel kaela juurest väljumast.

TAMREXi kauplustest üle Eesti või e-poest leiad suurepärase valiku erinevaid pusasid, lisaks meeldiva ja asjatundliku teeninduse.

Jaga
Kommentaarid