„Suure Viigi ääres asuv poolsaar on ainulaadne koht Eestis, kuhu saab rajada kokku 20 madalat kortermaja, mille praktiliselt kõigist akendest hakkavad avanema lummavad merevaated. Tänu poolsaare pikergusele kujule ja kehtestatud detailplaneeringule, hakkavad majad asuma vaid 30m merest, mis tähendab, et avanevad vaated saavad olema erakordsed nii merele kui ka lähedal asuvatele saartele ja poolsaartele," rääkis Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste.

Võluv Haapsalu saab endale nii ühtse arhitektuuriga looduskauni piirkonna, kuhu on väga teretulnud nii kohalikud, aga miks mitte ka suvitajad pealinnast ja kaugemalt, kes on elegantse suvituskodu otsinguil, sõnas Lüiste.

Möödunud sajandi alguses asus poolsaare tipus populaarne sadam, kus on randunud nii mõnedki riigipead ja tähtsad külalised. Olemasolev sügav veetee võimaldab arenduse teises etapis sinna taas jahisadam luua, muutes paiga kergesti ligipääsetavaks nii Eesti kui ka kaugemate seilajate jaoks. Samuti on poolsaare tipuosasse planeeritud luua ujumiskoht, kohvik ning isiklikud paadisillad korteriomanikele.

Haapsalu projekt on tõeliselt mastaapne kogu Eesti mõistes, lisas Everaus Kinnisvara tegevjuht Janar Muttik.

"Soovime aastakümneid unustuses olnud ala linnarahvale taasavada, et sellest saaks mitmekesine linnaruum, kus on oma koht nii kodudel, suvituspaikadel kui ka mitmetel rekreatsioonivõimalustel - alates tervisespordist, lõpetades merespordi ja autentse toidukultuuriga. Poolsaare kaunis mereäärne asukoht seab ka nii mõnedki väljakutsed - et kaitsta hooneid võimalike üleujutuste eest tõstame maapinda, loome hoonete vahele reljeefse maapinna ning tõstame korterid maapinnast kõrgemale. Viimane omakorda loob suurepärased tingimused veelgi kaunimate vaadete jaoks," rääkisMuttik.

Plaanitud on ka kolme külge avanev elegantne SPA-hotell, mis paikneks kohe poolsaare väravas. SPA-hotell on kavandatud arenduse teise etappi, kuid sobiva koostööpartneri leidmisel võib see realiseeruda juba varem.

Mastaapse arenduse visiooni väljatöötamisel on Scandiumi ja Everausi oluliseks partneriks olnud WhatIf meeskond eesotsas Juhan Kangilaski ja Maria Freimanniga. Arhitektuuri autorid on 3+1 Arhitektid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid