Putini peas ütles väike hääl, et kas sa tahad olla Vladimir Suur, rääkis Rice reitinguagentuuri Fitch Ratingsi foorumil investoritele ja pankuritele. „Ta mõtleb sedasi.“

Sellise Putini mõttekäiguga on seletatav Venemaa üha kasvav agressiivsus maailma areenil alates Krimmi okupeerimisest kuni Süürias pommitamiseni. See on osa tema suurest plaanist taastada Venemaa kunagine hiilgus. Rahvusvahelised sanktsioonid ja esimene majanduslangus alates 2009. aastast on avaldanud vähest mõju venelaste suhtumisse Putinisse.

„Ta on otsustanud kätte maksta 20. sajandi suurima tragöödia eest, milleks on Putini sõnul Nõukogude Liidu lagunemine,“ ütles Rice.

Kuigi Vene majandus kannatab madala nafta hinna pärast, rääkis Rice, et oleks ta väga imestunud, kui nad muudaksid oma käitumist majanduse pärast. Venemaa riigieelarve oleks tasakaalus alles 105 dollarilise nafta hinna juures. Põhjus on selles, et Putini toetajaskond on hariduseta inimesed, vanainimesed, pensionil endised sõjaväelased ja maarahvas.

„Tema kava Süürias ei ole müstika,“ ütles Rice. „Ta ei taha korra kadumist ja usub, et Assadi režiimi stabiliseerimine stabiliseerib ka Venemaad, kuid tema definitsioon korrast erineb meie omast,“ ütles Rice. „Süüria jagamine, kontroll kolmandiku Süüria üle – miks mitte? Sestap ei ole meie nägemused stabiilsusest sarnased.“

Kui USA eemaldub maailmas korra tagamisest, siis muutuvad Hiina ja Venemaa aina sekkuvamaks. „Suurjõud ei väsi, kuna rahvusvaheline olukord ei ole ise tekkiv,“ ütles Rice. „Las ma räägin teile ühe saladuse. Sellist asja nagu rahvusvaheline üldsus ei eksisteeri. Eksisteerivad end maksimeerivad isekad riigid, kes sunnivad oma huvisid peale nii kaugele kui võimalik.“