Metsur muudab metsade mõõtmise kergemaks: tulevikus saavad metsahindajad teha oma tööd nelja seadme asemel ühega

 (6)
Metsur muudab metsade mõõtmise kergemaks: tulevikus saavad metsahindajad teha oma tööd nelja seadme asemel ühega
Foto: Ajujaht

Ajujaht TOP30 hulka valiti sel aastal teiste hulgas ka Metsur. Tegemist on lahendusega, mille eesmärk on muuta metsahindajate elu mugavamaks. See hõlbustab teha erinevaid metsa inveteerimiseks vajalikke mõõtmisi, aitab neid hallata ja salvestada. "Kasutades meie lahendusi saab vähendada metsas kaasaskantavate seadmete arvu neljalt ühele," ütleb meeskond.

Metsuri idee tuli Luua Metsanduskoolis, metsahindamise tunnis, kus oli parajasti vaja minna metsa mõõtmisi tegema ja laual oli kotitäis erinevaid mõõteriistu.

Meeskonnal on olemas tänaseks päevaks juba töötav prototüüp, mida täiustatakse. Samas on arendamisel ka nutiseadmetele tarkvara, kus kogutud andmeid saab tulevikus hallata. Prototüübid on antud kasutada litsentseeritud taksaatoritele, et saada neilt tagasisidet.

Kõige suuremaks takistuseks lahenduse arendamisel on olnud erinevate turgude aeganõudvad uuringud ja mõistagi ei ole meeskonna liikmetel olnud lihtne ka töö kõrvalt aja leidmine projektiga tegelemiseks.

Metsuri meeskond näeb tulevikus koostööpartnerina näiteks RMK-d.

Ajujahis hoiab Metsur pöialt TempID meeskonnale. "Viimati kui mind ennast tabas gripp, siis tundsin sellisest lahendusest puudust. Temperatuur muutus pidavalt ja oleks olnud tunduvalt lihtsam seda just sellise lahendusega jälgida," ütleb üks Metsuri eestvedajatest Karl Põder.