ÄRILEHE GRAAFIK: Mis oli 2015. aasta kõige tugevam valuuta?

 (9)
Bitcoin
BitcoinFoto: KAREN BLEIER, AFP

2015. aastast kokkuvõtteid tehes on olulisemad majandusväljaanded nagu Economist ja Bloomberg juhtinud tähelepanu asjaolule, et eelmise aasta kõige tugevamaks valuutaks osutus virtuaalraha Bitcoin, mis aastaga tugevnes euro suhtes üle 30 protsendi. Nõrgimaks valuutaks osutus Brasiilia reaal ligi 34-protsendilise langusega. Vene rubla odavnes euro suhtes aastaga 11,5 protsenti.

ühikvaluutaECB kursid 31.12.2015ECB kursid 31.12.2014muutusprotsent
BTC*Bitcoin0.00250.00380.001232.76%
HKDHongKongi dollar8.43769.41700.979410.40%
USDUSA dollar10.887012.14101.254010.33%
ILSIisraeli seekel4.24814.72000.471910.00%
CHFŠveitsi frank1.08351.20240.11899.89%
JPYJaapani jeen131.0700145.230014.16009.75%
PHPFilipiinide peeso50.999054.43603.43706.31%
CNYHiina jüään7.06087.53580.47506.30%
INRIndia ruupia72.021576.71904.69756.12%
GBPSuurbritannia nael0.73400.77890.04495.76%
SGDSingapuri dollar1.54171.60580.06413.99%
KRWLõuna-Korea vonn1,280.78001,324.800044.02003.32%
CZKTšehhi kroon27.023027.73500.71202.57%
SEKRootsi kroon9.18959.39300.20352.17%
THBTai baat39.248039.91000.66201.66%
HRKHorvaatia kuna7.63807.65800.02000.26%
IDRIndoneesia ruupia15,039.990015,076.100036.11000.24%
PLNPoola zlott4.26394.27320.00930.22%
BGNBulgaaria leev1.95581.95580.00000.00%
HUFUngari forint315.9800315.5400-0.4400-0.14%
DKKTaani kroon7.46267.4453-0.0173-0.23%
AUDAustraalia dollar1.48971.4829-0.0068-0.46%
RONRumeenia leu4.52404.4828-0.0412-0.92%
NZDUus-Meremaa dollar1.59231.5525-0.0398-2.56%
MXNMehhiko peeso18.914517.8679-1.0466-5.86%
NOKNorra kroon9.60309.0420-0.5610-6.20%
CADKanada dollar1.51161.4063-0.1053-7.49%
MYRMalaisia ringgit4.69594.2473-0.4486-10.56%
RUBVenemaa rubla80.673672.3370-8.3366-11.52%
TRYTürgi liir3.17652.8320-0.3445-12.16%
ZARLAV rand16.953014.0353-2.9177-20.79%
BRLBrasiilia reaal4.31173.2207-1.0910-33.87%
*BTC kurss Yahoo Finance