Börsidel kisub aadrilaskmiseks. Tallinna börs langes ligi kolm protsenti

 (4)
Börsidel kisub aadrilaskmiseks. Tallinna börs langes ligi kolm protsenti
Ajastu märk Šveitsi börsioperaatori kontori ukseltFoto: Scanpix/ Reuters

Nii Balti börsidel kui ka laiemalt Euroopas toimub langus. Baltikumis on suurim langeja Tallinna börs, kus aktsiaindeks langes kella 3:15ks 2,7 protsenti. Vilniuse börs langes kaks protsenti ja Riia aktsiaindeks 0,7 protsenti.

Tehingute arvult on ülekaalukalt esimene Tallinna börs, kus neid on tehtud juba 2776, Vilniuse 1070 ja Riia 83 vastu.

Tallinna börsil on täna kukkunud vähemalt viis protsenti LHV ja Nordeconi aktsia. Coop Panga aktsia päevane miinusprotsent läheneb neljale. Vähemalt kolm protsenti on kaotanud hinnast PRFoodsi ja Tallinna Vee aktsia. Eile ja täna olulistest uudistest raporteerinud Tallinki aktsia mattus koroonaviiruse negatiivse meeleolu alla. Tallinki aktsia langes 2,5 protsenti.

Suurematel Euroopa börsidel on täna aktsiaindeksid langenud kaks-kolm protsenti, kuid Hollandi ja Kreeka börsilangus flirdib juba nelja protsendise languse ja Belgia aktsiaturg viis protsendise tagasilöögiga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!