Deutsche Bank hoiatas: investoritele võib uus finantskriis tulla üllatusena

 (6)
Raha
RahaFoto: Oliver Tsupsman

Saksamaa suurim pank Deutsche Bank hoiatas, et investoritele võib tulla uus finantskriis üllatusena, kuna kiire majanduse taastumise lootused on löönud kõikuma, kirjutab Kauppalehti.

Panga hinnangul on nüüd koroonaviiruse teise laine tõttu V-kujulise majanduse taastumise lootused kadumas. Selle taustal võib tulla suisa finantskriis, mida toidavad üha kasvav varaklasside ülehinnatus ja aina rohkem võlga.

Kui suuri majanduse elavdamise meetmeid ja lõtva rahapoliitikat hakatakse ümber vaatama, võib see kaasa tuua kriisi.

„See võib juhtuda aastate pärast, kuid üllatusi võib ka tulla varem," kirjutasid panga strateegid.

Koroonaviiruse levikut ja sellega kaasnevaid piirangud võivad muutuda uueks põhimureks.

„Me ootame Euroopas juba lähipäevil ja -nädalatel uusi koroonapiiranguid," teatasid Deutsche Banki strateegid. Samal ajal lööb V-kujuline majanduse taastumise lootus kõikuma.

„Surmajuhtumid ei jõua tõenäoliselt samale tasemele kui viiruse esimese laine ajal, aga raske on aru saada, mida Euroopa riikide valitsused plaanivad ette võtta," märkisid nad.

Deutsche Banki mure pole midagi unikaalset. Sama sõnumini jõudsid Hollandi Rabobanki analüütikud.

„Kuna viiruse nakatumisjuhtumid ületavad juba 31 miljonit, siis me võime rääkida juba tõenäoliselt teisest lainest," teatasid analüütikud. „Vahest on mõnes kohas veel viiruse esimene laine, mis rõhub majanduse taastumist. Varem loodeti V-kujulist majanduse taastumist, milline lootus hakkab haihtuma."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!