Harju Elektri juht eelmisest aastast: muutused ja ümberkujundamised, ootused kasumlikkusele ei täitunud


Harju Elekter.
Harju Elekter. Foto: Karin Kaljuläte

„Muutuv keskkond ja tulevikku vaatavad väljakutsed ühendamaks ja ümber korraldamaks kontserni äristruktuuri, ei teinud tulemuste saavutamist meile lihtsaks,“ tõdes Harju Elektri juhatuse esimees Andres Allikmäe börsile saadetud teates.

Vaatamata raskustele kasvatas ettevõtte müügitulu aasta kokkuvõttes 18,7% 143,4 miljoni euroni ning ärikasumit 35,6% 3,3 miljoni euroni.

Ettevõtte puhaskasum kasvas 56,3% pea 2,4 miljoni euroni.

Eelmise aasta viimases kvartalis vähenes müügitulu aastatagusega võrreldes 1,3% 31,2 miljoni euroni, ärikasum vähenes 34,6% 1,1 miljoni euroni ning puhaskasum vähenes 92,5% 77 000 euroni.

Juhatus tõdeb börsiteates, et ootused suuremale kasumlikkusele ei täitunud seoses keeruliste suurprojektide viivituste ja arvatust suuremate kuludega Rootsis, aga ka Eesti ettevõtete alakoormatusest seoses märkimisväärsete muutustega Soome alajaamaturul.

Juhatus teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta aktsionäridele dividendidena välja 0,18 eurot aktsia kohta, kokku 3,2 miljonit eurot. Sama palju omanikutulu maksis Harju Elekter omanikele ka eelmisel aastal.