Hea uudis investorile: Swedbankis saab tänasest tasuta väärtpabereid hoida ja Balti aktsiatega kaubelda

 (10)
Swedbanki juhatuse liige ja eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla börsikella helistamas.
Swedbanki juhatuse liige ja eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla börsikella helistamas.Foto: Tiit Blaat

Alates tänasest pakub Swedbank oma era- ja äriklientidele internetipangas Balti aktsiatega ja Swedbanki Grupi poolt hallatavate fondidega tasuta tehingute tegemise võimalust. Lisaks on eraisikutele kuni 30 000 euro ulatuses väärtpaberite hoidmine nüüd haldustasuta.

Seni on investorile olnud Balti väärtpaberite hoidmine tasuta LHVs, kuid seal tuleb kauplemisel maksta teenustasu 3 € + 0,2%.
Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul saavad sammu tulemusel panga kliendid fondidesse ja väärtpaberitesse investeerida ning oma portfelli hoida tasuta.

„Soovime muuta investeerimise kogu Baltikumis kättesaadavamaks. Euroopa standarditega võrreldes ei ole säästmis- ja investeerimiskultuur Balti turul kuigi kõrgel tasemel. Kui kohustuslikud pensionifondid välja jätta, investeerib vaid 8% Baltikumi töötavast elanikkonnast vabatahtlikesse pensionifondidesse ning alla 1% investeerib aktiivselt aktsiatesse või fondidesse. Võrdluseks Rootsis omab finantsinvesteeringuid koguni 80% elanikest,“ selgitas Ulla ning lisas, et samas on näha, et huvi investeerimise vastu järjest suureneb ning kasvab ka teadlikkus.

Tehingutasud on alati olnud üheks takistuseks investeerimistegevuses, eriti alustavatele investoritele. Seepärast on Swedbank otsustanud lõpetada Balti aktsiaturul kõigi tehingutasude rakendamise internetipangas. Lisaks on klientidele tasuta Swedbank Grupi poolt hallatavate fondidega tehingute tegemine. Eraisikutele on nüüd haldustasuta ka kuni 30 000-eurose portfelli hoidmine. Kuni 30 000 eurost portfelli omab 95% praegustest Swedbanki investoritest.

„Usume, et muudatus aitab kaasa investeerimise populariseerimisele ja võimaldab inimestel ka väiksemaid summasid investeerida. Lisaks muudab see Balti turu atraktiivsemaks ning toetab kohalike kapitaliturgude arengut,“ ütles Ulla.