Investorid ootavad G7 riikide kõnet: kas viirus paneb keskpanku kunstlikult majandust toetama?


Investorid ootavad G7 riikide kõnet: kas viirus paneb keskpanku kunstlikult majandust toetama?
Hiina investorFoto: Scanpix/ AP

USA aktsiaturg tõusis eile võimsalt, kuid täna on pilgud G7 rahandusministrite ja keskpankurite konverentskõnel.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis päevaga 5,1 protsenti, Nasdaq 4,5 protsenti ja laiem S&P 500 indeks 4,6 protsenti.

Investorid ootavad täna pärastlõunal (meie aja järgi kell 14) toimuvat rikaste tööstusriikide organisatsiooni ehk G7 keskpankurite ja rahandusministrite koroonaviiruse teemalist konverentskõnet, kus teemaks on üha laiemalt leviva viiruse mõju majandusele.

Eile teatas ka Euroopa keskpank, et nad on valmis tegelema koroonaviiruse kasvava ohuga.

“Keskpankurid räägivad üleilmselt majanduse toetamisest,” ütles Sumitomo Mitsui Banki kauplemisjuht Masaru Ishibashi Reutersile. “Minusugused lühiajalised kauplejad sulgevad enne G7-t positsioonid.”

Reuters kirjutas varem, et G7 pressiteate kavandis pole mingisugust konkreetset keskpankadele koordineeritud intressilangetamise üleskutset ega valitsustele täiendavate kulutuste tegemise palvet.

USA keskpanga 17.-18. märtsi istungilt oodatakse vähemalt 0,25 protsendipunktist intressikärbet. Ka Euroopa Keskpanga 12. märtsi istungil võiks tulla 0,1 protsendipunktine intressilangetus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!