Koroonaviirus Nordeconi tulemustele veel olulist mõju ei avaldanud


Tallinn-Tartu maantee uue lõigu avamine
Tallinn-Tartu maantee uue lõigu avamineFoto: Andres Putting

Ülemaailmne COVID-19 viiruse pandeemia esimeses kvartalis nordeconi tulemustele veel olulist mõju ei avaldanud, teatas ettevõte börsile.

Nordeconi esimese kvartali käive kasvas aastaga 59 protsenti, 54,9 miljoni euroni. Puhaskahjum kasvas aastaga 16 protsenti, 2,2 miljoni euroni. Ettevõte sai kahju Ukraina grivna ja Rootsi krooni langustest.

„Hetkel ei ole võimalik hinnata koroonaviiruse (COVID-19) mõju tegevusmahtudele tervikuna. Tuginedes teostamata tööde portfellile, millest ligikaudu kolmandiku moodustavad üleminevad tööd 2021. aastasse, prognoosib Nordeconi juhtkond 2020. aastal tegevusmahtude mõningast kasvu võrreldes 2019. aastaga,“ teatas ettevõte börsile. „Juhtkond on äärmiselt tihedas konkurentsiolukorras vältinud põhjendamata riskide võtmist, mis võiksid lepingute täitmisel suure tõenäosusega realiseeruda ettevõttele negatiivselt. Samas püüab juhtkond sobival võimalusel kompenseerida turuolukorrast tulenevat survet marginaalidele portfelli mõningase kasvuga. Eelistatult hoitakse jätkuvalt püsikulud kontrolli all ning jälgitakse kriitiliselt turul toimuvaid muutusi.“

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!