Koroonaviirus pani Tallinna Vee tulemustele põntsu

 (9)
AS Tallinna Vesi
Tallinna VesiFoto: Andres Putting

Madalamad tariifid ja koroonaviirus vähendas äriklientide veetarbimist, teatas täna 19,5 protsendisest aastaga käibe vähenemisest investoritele raporteerinud Tallinna Vesi.

Kolmanda kvartali käibeks kujunes 13,3 miljonit eurot.

Tariifi languse mõju tasakaalustas mõningal määral korteriühistute ehk ettevõtte suurima eraklientide segmendi tarbimise suurenemine. See tulenes koroonaviiruse mõjust, kuna märkimisväärne osa inimesi töötas ka kolmandas kvartalis kodust.

Põhitegevuspiirkonna äriklientide müügitulu vähenes 29,8% võrra 3,71 miljoni euroni, mida mõjutas peamiselt 18% võrra väiksem tarbimine ja samuti madalamad tariifid. Ärisegmendi vähesem veeteenuste tarbimine tuleneb koroonaviiruse mõjust, mis puudutas enim majutus- ja vabaajaasutuste tegevust. Võrreldes tänavuse teise kvartaliga on kolmandas kvartalis äriklientide tarbimine siiski taas suurenenud, mis loodetavasti näitab koroonaviiruse mõjudest taastumise märke.

Ettevõtte puhaskasum kahanes 23,1 protsenti, 5,64 miljoni euroni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!