Koroonaviiruse levik kukutas nafta hinda viiendat päeva järjest

 (95)
Koroonaviiruse levik kukutas nafta hinda viiendat päeva järjest
NaftaFoto: Scanpix/ Reuters

Täna langes nafta hind juba viiendat päeva jutti, kuna kõvasti on lisandunud koroonaviiruse uusi juhtumeid väljaspool Hiinat. Nafta hind kündis täna madalaima taseme alates 2019. aasta jaanuarist.

Kardetakse, et maailma majanduskasv aeglustub ja naftanõudlus kahaneb. Brenti naftasordi hind odavnes Ühendkuningriigis täna 1,4 protsenti, 52,66 dollarini. See on madalaim hind alates läinud aasta 4. jaanuarist. USA WTI naftasordi hind langes 1,6 protsenti, 47,93 dollarini barrelist, mis on odavaim hind alates läinud aasta 2. jaanuarist.

Brenti naftasordi hind langes viie päevaga 11 protsenti, mis on suurim viiepäevane hinnakadu alates 2019. aasta augustist. WTI nafta on samal ajal odavnenud 10,8 protsenti, mis on samuti suurim viiepäevane kukkumine alates mullu augustist.

Eile ületasid esmakordselt mujal maailmas avastatud uued koroonaviiruse juhtumid Hiinas avastatut. Itaalia ja Iraan on on kujunemas kiiresti leviva haiguse uuteks epitsentriteks. USA president Donald Trump ütles eile õhtul, et koroonaviiruse oht on jätkuvalt väga madal. Aasias langesid aga aktsiad täna ikka seetõttu edasi, kuna kardetakse koroonaviirusest tekkida võivad tarnekatkestusi, karantiine ja muid meetmeid, mis aeglustuvad kaubandust ja tööstust.

Seotud lood:

„Spekulatsioon, et koroonaviirus võib levida USAs, on kaasa toonud uue müügilaine,“ ütles Fujitomi peaanalüütik Kazuhiko Saito Reutersile. Ta lisas, et kui USAs puhang laieneb, siis nafta hind langeb tõenäoliselt edasi. Iseäranis on juba kukkunud USA bensiinihind.

Naftaturul tegutsejate mõtted on juba 5.-6. märsis, kuna siis on kavas korraldada naftakartelli OPEC ja teiste naftatootjate kohtumine Viinis. Võimalik, et sealt tuleb suurem naftatootmise kärpeuudis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!