LHV teenis veebruaris kolm miljonit eurot kasumit

 (7)
LHV teenis veebruaris kolm miljonit eurot kasumit
LHVFoto: Tiit Blaat

LHV Group teenis veebruaris 3 miljonit eurot puhaskasumit. LHV Pank teenis 3,0 miljonit eurot ja LHV Varahaldus 0,1 miljonit eurot puhaskasumit.

Veebruar paistis silma rekordilise uute pangaklientide lisandumise poolest, panga klientide arv suurenes 5300 võrra.

Volatiilsus turgudel ja Balti aktsiatehingutelt teenustasude kaotamine paisutasid veebruaris investeerimisklientide aktiivsust. Investeerimistehingute arv oli rekordiline, 43% tehingutest Balti turgudel tehti LHV kaudu, millega oli LHV selge turuliider, märkis grupp.

Hoiused kasvasid kuuga 50 miljoni euro võrra 2,85 miljardi euroni. Grupi konsolideeritud laenuportfell suurenes 5 miljoni euro võrra, ja eraisikute laenud kasvasid 11 miljoni euro võrra ja ettevõtete laenuportfell vähenes 6 miljoni euro võrra peale jaanuarikuist kiiret kasvu.

Veebruaris teavitas LHV investoreid plaanist luua kahjukindlustusselts, mis keskenduks eelkõige LHV Panga klientidele kasko-, liiklus- ja kodukindlustuse pakkumisele, vähemal määral väikese ja keskmise suurusega ettevõtete varakindlustuse ning muude kindlustusliikide pakkumisele. Samuti plaanitakse tulevikus Euronicsi klientidele pakkuda lisagarantii- ja ostukindlustust. Kindlustusseltsi tegevusega alustamise eelduseks on loa saamine Konkurentsiametilt, aktsionäridevahelise lepingu sõlmimine, ettevõtte asutamine ja tegevusloa saamine Finantsinspektsioonilt. Kogu protsessi pikkuseks on planeeritud kuni üks aasta.