Merko Ehitus: välistatud ei ole asutuste ja osade ettevõtete töö täielik halvamine mingiks perioodiks

 (8)
Andres Trink
Andres Trink, Merko Ehitus Eesti AS juhatuse esimees Foto: Tiit Blaat

Praegune olukord on kindlasti erakorraline, ütles Merko Ehituse juht Andres Trink.

Ka ehitusprotsess sõltub otseselt tarneahelate toimimisest ja küsimus ei ole ainult Eesti või teiste Balti riikide siseriiklike meetmete mõjus, vaid üle-Euroopaliste ja globaalsete tarneahelate toimimises, kus katkestused on vältimatud.

„Samuti on häiritud ametiasutuste, ehitusjärelevalve ja teiste ehitusprotsessi osalejate töö. Hetkel tegeleme võimalike probleemide kaardistamisega,“ lausus Trink. „Välistatud ei ole asutuste ja osade ettevõtete töö täielik halvamine mingiks perioodiks. Kui kusagil tekivad reaalsed probleemid tarneahelas või bürokraatias, siis loodame saavutada mõistlikud kokkulepped kõikide osapooltega.“

Meetmete mõju ehitusturule saab olema tuntav, aga selle suurust on keeruline ennustada. Sõltub, kui palju tellimusi investeeringute ja arendusprojektide edasilükkamise tõttu vähemaks jääb, aga kindlasti neid vähemaks jääb.

Milline saab olema praeguse kriisiolukorra mõju kinnisvaraturule, sõltub muuhulgas väga palju pankade otsustest. Kindlasti näeme ettevõtteid, mis satuvad raskustesse.

Kõigile töötajatele, kellel on võimalik kodust töötada, on antud suunis seda ka teha. Samuti on Merko Eesti, Läti, Leedu ja Norra tütarettevõtetele antud suunis jälgida oma riigi terviseametite juhiseid. Plaanitud välisreisid on tühistatud.

Meeleolu ettevõttes on töine. Keerulised olukorrad liidavad ning kaalutletult ja toetavalt tegutsedes saame hästi hakkama.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!