Tallink ei ole koondanud ega küsinud laenupuhkust

 (12)
Tallinki laev
Foto: Vallo Kruuser

Tallink on käivitanud kokkuhoiuprogrammi, kuid koondatud pole ning pankadelt pole ka laenupuhkust palutud, selgitas ettevõttes toimuvat kommunikatsioonijuht Katri Link.

Ettevõte on keelanud tööreisid riskipiirkondadesse. Mujale tööreisid on lubatud vaid juhul, kui need on hädavajalikud.

„Nii palju kohtumisi, kui võimalik, teeme videokonverentside ja telefoni konverentsidena,“ ütles Link. „Isiklike reiside osas on töötajatele samuti saadetud juhised. Kontoritesse ja laevadesse ei võta me vastu partnereid riskipiirkondadest ja väliskülaliste vastu võtmine on viidud miinimumini. Koolitustel ja konverentsidel osalemine on tühistatud.“

Koroonakolde riikidest tagasi tulnutele on kehtestatud 14 päevane kodus oleku korraldus

Kui suured on koroonaviiruse ja erakorraliste meetmete mõjud Tallinkile, sellest on tema sõnul veel vara rääkida.

„Meeleolu ettevõttes on pragmaatiline, ollakse keskendunud tegevustele, otsuste kiirele tegemisele ja klientidele operatiivselt otsuste osas info jagamisele,“ lausus ta. „Jälgime pidevalt olukorda ja teeme kiireid otsuseid.“

Tallink Silja alustas neljapäeva õhtuse teate kohaselt ametiühinguga läbirääkimisi 1300 töötaja osas, kirjutas Iltalehti. Tegemist pole koondamisläbirääkimistega, ent nende sisu selgub uudistest viiruserindel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!