USA aktsiaturul haihtus kahe päevaga hiigelsumma

 (38)
USA aktsiaturul haihtus kahe päevaga hiigelsumma
Wall StreetFoto: Scanpix/ AP

USA aktsiaturul läks eile positiivse päeva alguse järel taas kukkumiseks.

Kahe päevaga on USA laiast aktsiaindeksist S&P 500 haihtunud 1,7 triljonit dollarit ettevõtete turuväärtust, kirjutas CNBC. Müügi ajendiks loetakse koroonaviiruse hirmu.

USA Dow tööstuskeskmine kukkus eile 3,15 protsenti, laiem S&P 500 indeks langes kolm protsenti ja Nasdaq 2,8 protsenti. Suurima kukkumise tegid tööstuskaupade tootjate aktsiad, mis kaotasid päevaga 3,8 protsenti hinnast ja väikseima langusega piirdusid kommunaalmajanduse esindajad (2,1 protsenti).

Euroopa juhtivate aktsiaindeksite eilne langus jäi ühe-kahe protsendi kanti. Ka Aasia aktsiaturud on täna väikses languses.

Tallinna börsil liikusid aktsiate hinnad OMXT indeksi näol pool protsenti eilsest sulgemishinnast madalamal. Vilniuse aktsiaindeks liikus samal ajal 0,6 protsendises languses, kuid Riia börs liikus 0,02 protsendiga punases.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!