Eesti Raudtee juht valiti Euroopa raudtee-ettevõtete ühenduse asepresidendiks


Eesti Raudtee juht valiti Euroopa raudtee-ettevõtete ühenduse asepresidendiks
Foto: Ilmar Saabas

23. septembril Gdanskis toimunud Euroopa Raudtee- ja Infrastruktuuriettevõtete Ühenduse (CER) peaassambleel valiti Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee CER-i juhtkomitee asepresidendiks.

See on CER-i 30-aastases ajaloos esimmene kord, kui Eesti Raudtee esindaja valiti Euroopa juhtiva raudtee assotsiatsiooni etteotsa.

Ühenduse juhtkomiteesse kuulub 15 liiget ning see valitakse kaheks aastaks. CER-i esimehena jätkab Rootsi raudtee-ettevõtete ühenduse esimees Crister Fritzson.

CER-i kuulub ligi 70 raudtee- ja infrastruktuuriettevõtet Euroopa Liidu ja kandidaatriikidest, aga samuti Norrast ja Šveitsist. Ühenduse eesmärk on esindada oma liikmete huve transpordi-, keskkonna- jt poliitikate kujundamisel Euroopa Liidus. Samas on raudteel, kui keskkonnasõbralikul transpordiliigil, täita ka üha suurem roll Euroopa majanduse, keskkonna ja transpordisüsteemi jätkusuutlikus arengus. Esmaspäeval toimunud CER-i peaassambleel Gdanskis arutatigi raudteesektori ees seisvaid väljakutseid Euroopa Liidu järgmisel finantsperioodil.

Järgmine CER-i peaassamblee koosolek toimub 2020. aasta veebruaris Brüsselis.