Harju Elektri juht paneb pärast 20 aastat ameti maha


Harju Elekteri juht Andres Allikmäe
Harju Elekteri juht Andres AllikmäeFoto: Rauno_Volmar

Harju Elektri pikaaegne juhatuse esimees Andres Allikmäe paneb maikuus juhi ameti maha, kuid jääb ettevõtte juhtkonda edasi.

Ettevõtte nõukogu teatas börsile, et Andres Allikmäe siirdub pärast juhatuse liikme lepingu lõppemist 3.mail äriarenduse juhi ametikohale Harju Elekter tegevjuhtkonnas.

Andres Allikmäe liitus ettevõttega 1982.aastal ja nimetati juhatuse esimeheks 1999.aastal. Kontsern on viimastel aastatel Soomes, Rootsis ja Leedus jõuliselt laienenud ning ettevõtete integreerimine ja Kontserni sünergilise koostöö võimaluste parem kasutamine nõuab Harju Elekter Grupis äriarenduse juhi ametikoha loomist, kus pikaaegse juhi kogemused tulevad kasuks.

Harju Elektri juhatus on 3-liikmeline ning järgmistest võimalikest muudatustest juhatuse koosseisus antakse teada nende toimumisel, teatas ettevõte.

Aktsiaraamatu kohaselt kuulub Andres Allikmäele 225 000 Harju Elektri aktsiat ehk 1,2683% ettevõttest.

Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine. Harju Elekter Grupi Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu tehastes töötab 799 spetsialisti ning Kontserni 2019.a 9 kuu müügitulud olid 112,2 miljonit eurot.