KUULA | Mida tähendab ratsionaalne emotsionaalsus juhtimises ning kuidas saavad pehmed teod tugevateks tulemusteks?


Alar Ojastu (vasakult) ja Veiko Valkiainen.
Alar Ojastu (vasakult) ja Veiko Valkiainen.

Veiko Valkiaineni vestluskaaslaseks on Eesti 2018. aasta parimaks koolitajaks valitud Alar Ojastu. Alar peab ennast esmajoones eluaegseks uudishimulikuks õppijaks ning alles seejärel koolitajaks ja inspiratsioonikõnelejaks.

Ta on märkimisväärse kogemusega koolitaja, kes on töötanud sadade organisatsioonidega nii Eestis kui väljaspool. Tema sulest on hiljuti ilmunud ka raamat “Ratsionaalne emotsionaalsus”.


“Ratsionaalne emotsionaalsus on loogika, kus mõistetakse, et nii klientide kui ka töötajate olemus on paljuski emotsionaalne ning töö emotsioonidega on ratsionaalselt põhjendatud tegevus. Ehk teisisõnu, kui sa hoolid oma töötajatest ja võtad ette samme, et neile meeldiks sinu juures töötada ning et nad tunneksid kirge selle ettevõtte vastu, ehk sa lood neis emotsionaalselt positiivse seisundi, mille läbi on nad nõus rohkem panustama klientidesse ja ettevõtte tegevusse. See aga omakorda loob lõpuks suurema kasumi," räägib Ojastu.

"Selliselt asju vaadates ongi töö emotsioonidega ratsionaalselt põhjendatud tegevus. Ja vastupidi – mitte oma inimestest hoolimine ja seetõttu oma talentidest ilma jäämine, seeläbi personalivoolavuse kulude kasv ja tiimi moraali kahjustamine, on ülimalt ebaratsionaalne tegevus. Võiks lausa väita, et see on majanduslikult rumal tegevus," kinnitab Ojastu

Seotud lood:

"Rumal on mitte hoolida, sest sa kaotad seeläbi raha," lausus Ojastu.

Mida rohkem ta seda teemat uuris, seda rohkem sai ta kinnitust, et hoolimine ei ole mingi pehmo värk, vaid selgelt majandusliku mõjuga tegevus. "Ma avastasin, et oma sektori parimad organisatsioonid on tihti ka sektori parimad tööandjad. Ehk need organisatsioonid on loonud emotsionaalselt positiivse siseõhkkonna, mis muundub siis päeva lõpuks joone alla ratsionaalselt mõõdetavateks numbriteks,” räägib Ojastu.