Riikliku praamifirma juht lahkub ametist

 (8)
Jaak Kaabel
Jaak KaabelFoto: Kristjan Järv

Tallinna Sadam tütarettevõtte TS Laevad juhatuse esimees Jaak Kaabel on avaldanud soovi peale oma volituste lõppemist 10. septembril 2020 uueks ametiajaks mitte kandideerida, teatas riigifirma börsile. Jaak Kaabel on olnud TS Laevad juhatuse esimees alates septembrist 2017.

TS Laevad opereerib mandri ja suursaarte vahel sõitvaid laevu alates 2016. aastast kui riik tellis liinidele neli uut parvlaeva.

„Mul on olnud suurepärane võimalus juhtida ühte Eesti riigi strateegilist ettevõtet ajal, mil reisijate ja sõidukite arvud meie parvlaevaliinidel olid rekordilised, aga ka mitmetes kriisiolukordades, näiteks koroonapandeemia ajal või perioodil, mil Rukki kanali madala meretaseme tõttu avasime ajutise liini Heltermaalt Virtsu. Heameel on tõdeda, et TS Laevad on täna tugev, edasipüüdlik ja hästi toimiv ettevõte, tänan kõiki kolleege ja partnereid usalduse ja sujuva koostöö eest," märkis Jaak Kaabel.

TS Laevad juhatus on kolmeliikmeline, sinna kuuluvad Jaak Kaabel, Guldar Kivro ja Ave Metsla. TS Laevad juhatuse esimehe kohale kuulutatakse välja avalik konkurss. Alates 11. septembrist kuni uue juhi leidmiseni täidab juhatuse esimehe kohuseid Guldar Kivro.