Bitcoini abistab kosmoses uus satelliit

 (1)
Bitcoini abistab kosmoses uus satelliit
satelliitPixabay

Blockstream käivitas oma viienda satelliidivõrgu, luues sellega uusi ülemaailmseid leviala täiendusi ja lisafunktsioone.

Plokiahela arendusfirma Blockstream on laiendanud oma satelliitsideteenust ja edastab nüüd Bitcoini plokiahela võimalusi kõikidele mandritele, teatas Forbes 17. detsembril.

Viienda sateliidi lisamisega kaasneb laiem leviala, mis toob kaasa potentsiaalsed internetiühenduseta Bitcoini tehingud ja informatsiooni jagamise võimaluse krüptoraha kasutajatele Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas. Satelliidi teenus, mis on endiselt beetaversioonis, oli seni saadaval Aafrikas, Euroopas ning Lõuna- ja Põhja-Ameerikas.Blockstream käivitas ka teadaolevalt uue rakenduste programmeerimise liidese (API), mis võimaldab satelliitidel vahendada krüptitud sõnumeid ja nende eest maksta Lightning võrgus. Blockstreami direktor Samson Mow ütles: "Bitcoini mõte on alati olnud tsenseerimata raha ja nüüd on meil ka tsenseerimata kommunikatsioon." 

Oma viimase laienemisega katavad Blockstreami satelliidid nüüd kogu maakera, välja arvatud Gröönimaa ja Antarktika ääremaid.