OSTA BITCOINI

Krüptotööstuse kasvamine võib saada pankadele otseseks ohuks

 (21)
Krüptotööstuse kasvamine võib saada pankadele otseseks ohuks
Pixabay

Rahvusvaheline panganduskomitee BCBS (Baseli panganduskomitee) andis välja krüptovarade suhtes ametliku hoiatuse. Tegemist on komiteega, mille eesmärk on jälgida maailma panganduse tööd ja mis on osa Šveitsis tegutsevast organisatsioonist, kuhu kuuluvad 60 maailma keskpanka.

Hiljutises väites hoiatati, et krüptotööstuse robustne kasv võib potentsiaalselt ohustada finantsstabiilsust ning suurendada riske, millega pangad peavad silmitsi seisma. Komitee väitel on hetkel krüptoturg küll väga väike, kuid omab juba reaalset ohtu. Sellele lisati, et krüptovarad ei ole usaldusväärsed väärtuse hoiustamiseks ega üleandmiseks, seega ei tohiks neid “valuutadeks” või “rahaks” nimetada.

Komitee jaoks ei ole krüptovarad legaalsed väärtuse kandjad, kuna nende üle ei teosta kontrolli ükski valitsus või muu avalik üksus. Võimalike ohtudena nimetati rahapesu, terrorismi rahastamist, pettust ning häkkerite rünnakuid. Samuti pakuti välja nimekiri nõuetest, mis tuleb täita, kui pank soovib krüptorahadega seotud teenuseid kasutada või pakkuda.

Jaanuaris avaldas sama organisatsioon uurimistöö, milles väideti, et praegused muutused Bitcoini kaevandamise süsteemis ei lahenda kõige suurema krüptovaluuta hetkeprobleeme.